Stoper Barcelony Pique se ostře vyjádřil na adresu Realu Madrid. Hrozí mu 12 zápasový trest

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Čtyřiatřicetiletý španělský reprezentant Gerard Piqué si zadělal na problémy. V rozhovoru pro youtubera Maria Alfonsa naznačil, že je podle něj možné, že rozhodčí nadržují Realu Madrid. Jeho slovy se již začala zaobírat španělský fotbalová federace a dlouholetému hráči Barcelony tak hrozí za jeho slova až dvanáctizápasová stopka.

Citoval přitom slova bývalého rozhodčího Eduarda Iturralda Gonzaleze, který dříve přiznal že 85% rozhodčích ve Španělsku jsou fanoušky Realu Madrid, zbylých 15% naopak Barcelony. „Jeden bývalý rozhodčí řekl, že téměř 85 procent rozhodčích pochází z Madridu a fandí Realu Madrid. Jak tedy víme, že nebudou pískat v jejich prospěch?“ prohlásil Piqué.

„I když to dělají nevědomě, jak nemají být laskavější k jednomu týmu oproti druhému. Samozřejmě však respektuji profesionalitu rozhodčích a vím, že se snaží dělat tu nejlepší možnou práci v daný moment. Ale když nastane nějaký pochybný, kontroverzní moment, nebudou připískávat jedné straně víc, než té druhé?“ zamýšlí se rodák z Barcelony, který má na kontě devět mistrovských titulů a čtyři vítězné triumfy v Lize mistrů.

Piqué zmínil i odchod opory Realu Madrid Sergia Ramose, o nemž se spekuluje. Taktéž čtyřiatřicetiletý stoper stále neprodloužil smlouvu a spekulace mluví o tom, že by měl barvy bílého baletu opustit. „Jsme spolu v kontaktu, vycházíme spolu dobře, ale o jeho smlouvě nemluvíme. Já mám s Realem dobrý vztah. Vyměňuji si dresy s některými hráči. Mám doma dres Cristiana, Ramose nebo Benzemy, ale abych si náhodou jeden oblékl, to už je na mě moc,“ dodal.

Zároveň v souvislosti s přestupovými spekulacemi jasně vyloučil jakoukoli možnost, že by neukončil svou kariéru v dresu Barcelony. „Odejdu do důchodu jako hráč Barcelony. Vždycky jsem říkal, že hraju fotbal, protože reprezentuju Barcu. Neumím si představit hrát v jiném týmu. Nenašel bych motivaci, bylo by to trápení,“ zakončil Piqué, který je odchovancem slavné barcelonské akademie La Masía. Ještě v mládežnickém věku pak okusil i angažmá v Manchesteru United, kde mezi lety 2004 až 2008 odehrál dvanáct utkání.

Po krátkém hostování v Zaragoze se pak vrátil do červenomodrých barev a patří k základním stavebním kamenům barcelonské defenzivy. Úspěchy však sbírá i v barvách španělské reprezentace, se kterou se stal jak mistrem Evropy, tak mistrem světa.