Stoletý Baník nebaví. Vedení narazilo na nedostatek sebereflexe, Vrba za výsledky nemůže

KOMENTÁŘ: Grandiózní oslavy stoletého výročí ostravského Baníku v minulém týdnu se bezpochyby zapíšou tučným písmem do české fotbalové mapy. Povedená akce po všech stránkách však byla až brutálním kontrastem k současné sportovní stránce slezského klubu.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Ohňostroj, velký festival plný známých tváří a nezapomenutelná atmosféra. Ostravský Baník má za sebou vydařené oslavy, které s grácií uctily stoletou tradici nejúspěšnějšího slezského klubu. Jenže na fotbalové rovině zažívá Baník trápení, které zřejmě bude pokračovat i nadále. Slezský klub sice zvítězil proti Pardubicím, přesto ani s posilami v podobě Cadua a Srdjana Plavšiće v základní sestavě neukázal, proč by na současné mužstvo měli být fanoušci hrdí.

Vraťme se o pár let zpět kdy Baník vedl zkušený stratég Bohumil Pánik. Ostrava zdaleka nepředváděla divácky atraktivní fotbal, fanoušci se však mohli spolehnout na stoprocentně bojovný výkon. Mužstvo posilované góly Dameho Diopa a Milana Baroše tehdy sice nemohlo konkurovat české špičce, přesto v důležitých derby proti Opavě nebo pražské Spartě vždy ukázalo srdce, charakter a maximální úsilí. A to příznivci Baníku dokážou ocenit více než výsledky.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Nakonec z toho bylo páté místo a finále MOL Cupu. S nadsázkou se dá říci co by za to současný Baník dal. Pánika posléze vystřídal Luboš Kozel, jehož progresivní styl úspěchy nepřinášel a následně také Ondřej Smetana, který udělal krok mezi trenérskou elitu příliš rychle. Už jeho působení však ukázalo, že ostravský klub zdaleka nemá jasnou sportovní vizi. Sázka na mládí nebo snaha o poháry? Příchod odchovanců se srdcem v Baníku nebo profesionálů, kteří však na hřišti zdaleka nebudou plivat krev?

Cadu a Plavšić? Panika bez vize

Nikdo neví. Stejně matoucí jsou letošní přestupy ze strany slezského klubu. Navrátilce doplnily v poslední den letního přestupového okna Cadu a Srdjan Plavšić. Oba výše jmenovaní se předvedli proti Pardubicím v dobrém světle, přesto jsou jejich příchody na hostování bez opce absolutně mimo jakoukoli koncepci. Baník totiž koncepci nemá s čímž nezmůže nic ani trenér Pavel Vrba.

Vedení však nadále zůstává, majitel Baníku Václav Brabec vyjádřil svým spolupracovníkům v uplynulých dnech plnou podporu. Koneckonců je to jeho klub a jeho finanční závazky. Přesto je otazníkem, zda nevsadil na špatné koně.

Kdo může za současné špatné výsledky Baníku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak trojnásobně prodloužit životnost autobaterie: Expert vysvětlil úkon, který zafunguje na levné i drahé modely
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Na Ukrajinu se dostanou hned 4 tanky ze Západu, ruské je překonají pouze v jednom směru. Zapojit se musela i Amerika, i když nechtěla
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování