Stěhování PSG z Parku princů je na spadnutí. Prezident Al-Khelaïfi vysvětlil důvody radikálního kroku

PSG a Park princů patří nerozlučně k sobě. Opravdu nerozlučně? Brzy už to nemusí být pravda. Francouzský mistr je krůček od stěhování. Prezident klubu Al-Khelaïfi vysvětlil důvody radikálního kroku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dlouhých pět let se vedení PSG snaží domluvit s pařížskou radnicí koupi jejich domovského stadionu. I když funguje klub v Parku princů jen v nájmu, investoval do něj 80 milionů eur. To dělá v přepočtu zhruba 2 miliardy korun. Jenže jednání se zástupci města nikam nevedou. A tak se francouzský mistr rozhodl k radikálnímu kroku. V rozhovoru pro L’Équipe prezident PSG Nasser Al-Khelaïfi varoval město, že pokud nepřijmou jeho poslední nabídku na převzetí, opustí klub současný stadion.

Prezident PSG: Vyhánějí nás

„Parc des Princes naprosto miluji. Je součástí naší historie a vážím si ho víc než čehokoli jiného. Zůstat byla vždy naše první možnost. Myslím si ale, že městská rada nechce, abychom zůstali. Vyhánějí nás. Pět let s nimi diskutujeme. Pokaždé jsou to falešné sliby – dnes, zítra, po těchto volbách, po příštích volbách… Už nás to unavuje,“ vysvětlil Al-Khelaïfi. Jednání podle jeho slov nepřinášejí žádný pokrok.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Proč se město zdráhá prodeje Parku princů? Zástupci radnice se obávají, že po případném prodeji by stadion nebyl přímo propojen s klubem ale patřil přímo katarskému majiteli QSI. „Samozřejmě, že bude patřit nám. Investovali jsme do PSG a klub je francouzský, že? Není to katarský klub. Hráči hrají ve Francii. Říkáte snad, že Chelsea je americký klub? Mělo by to zvýšit příjmy a hodnotu klubu,“ uvedl prezident Paris Saint-Germain.

Nabídka, kterou nelze odmítnout?

Katařan se vyjádřil i k hlasům z radnice, že si s nimi jen hraje. „Ne, Nasser nebude hrát. Miluji Parc des Princes, vždycky jsem ho bránil, je to srdce PSG. Pokud budou rozumní, zůstaneme v Parku princů navždy. Jsme však v situaci, která již není možná. Řeknu jim, že pokud nechtějí přijmout naši nabídku, odejdeme. Nevyhrožujeme. Podáme jim ruku a rozloučíme se. Bez PSG nebude mít Parc des Princes žádnou hodnotu,“ zdůraznil v deníku L’Équipe.

Odejde skutečně PSG z Parku princů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak trojnásobně prodloužit životnost autobaterie: Expert vysvětlil úkon, který zafunguje na levné i drahé modely
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Na Ukrajinu se dostanou hned 4 tanky ze Západu, ruské je překonají pouze v jednom směru. Zapojit se musela i Amerika, i když nechtěla
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování