Stavba nového stadionu Pardubic zná termín dokončení. Koho přivítají Východočeši při premiéře?

Fotbalové Pardubice čeká přelomová sezóna. Po záchraně v nejvyšší soutěži se dočkají také dostavby svého nového stánku.

i Zdroj fotografie: FK Pardubice
                   

Východočeské Pardubice by se po dvou letech mezi fotbalovou elitou měly dočkat otevření vlastního stadionu. Svěřenci trenéra Jiřího Krejčího v uplynulých ročnících nastupovali k domácím utkáním v pražském Ďolíčku, kde zahájí i letošní ročník. Již v únoru 2023 je však čeká premiéra na nově rekonstruovaném Letním stadionu. Ta bude o to peprnější, že na východ Čech zamíří pražská Slavia.

Není to jen o premiéře proti Slavii. Máme radost také z toho, že se u nás představí Sparta a v derby Hradec Králové. Měli jsme také jedno přání, které nám nevyšlo, nepřivítáme mistrovskou Plzeň. S tou odehrajeme domácí utkání v listopadu, tedy ještě ve vršovickém Ďolíčku,“ nastínil na stránkách klubu předseda představenstva Pardubic Vladimír Pitter, který doufá, že se podaří nový stánek hned při prvním utkání zaplnit do posledních míst.

iZdroj fotografie: FK Pardubice

Určitě je to pro nás výzva a uděláme vše pro to, aby na náš zápas se Slavií bylo vyprodáno,“ doplňuje s tím, že půjde o velkou událost také vzhledem k ostrému východočeskému derby proti královéhradeckému celku. „Takových zápasů ale bude víc, předpokládám, že i při derby budou tribuny plné. Vždyť souboj Pardubic a Hradce v první lize se hrál ve východních Čechách naposledy v roce 1960,“ míní.

Stále probíhají jednání

Rekonstrukce podle jeho slov aktuálně postupuje podle předem stanoveného harmonogramu. „Vše běží podle plánu a jsme za to vděční jak zhotoviteli rekonstrukce, tedy firmě Porr, tak vedení města Pardubice. Za náš klub s oběma stranami spolupracujeme a dáváme podněty, aby užitná hodnota stadionu byla co nejvyšší,“ podtrhuje s tím, že klub stále vede jednání o možné využitelnosti nedalekého hřiště s umělou trávou a hledá nejlepší řešení.

iZdroj fotografie: FK Pardubice

Nesedíme v koutě, často jednáme se zástupci zhotovitele i se zástupci investora. Hledáme společně cesty, aby stadion měl co nejvyšší funkčnost a jsme rádi, že s primátorem Martinem Charvátem i vedením města máme společný cíl, který se nám daří naplňovat,“ zakončil Pitter. Pardubice nový ročník započnou ještě v pražském Ďolíčku proti českobudějovickému Dynamu.

Udrží se Pardubice v nejvyšší soutěži?

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Prodej auta na náhradní díly krok za krokem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat