Stáří jim šlape na paty, oni ale i přesto stojí ohromné peníze – SportyŽivě

Stáří jim šlape na paty, oni ale i přesto stojí ohromné peníze

i Foto: youtube.com
                   

České fotbalové prostředí se v posledních letech snaží dávat prostor zejména talentovaným mladíkům, kteří jsou příslibem do budoucna. Právě díky tomuto přístupu se povedl kupříkladu Slavii přestup Alexe Krále do Spartaku Moskva a Adam Hložek v barvách konkurenční Sparty také reflektuje zájem ze zahraničí. I ti nejšikovnější mladíci ovšem musejí mít vzor ve zkušených fotbalistech, jimiž je nejvyšší soutěž taktéž zásobena. Kteří veteráni aktuálně stojí nejvíce peněz?
Jiří Fleišman

Pětatřicetiletý rodák z Mostu začínal s fotbalem v témže městě, odkud započal svou dlouhou cestou napříč českými kluby. Objevil se v dresu Chmelu Blšany, Slovanu Liberec či Mladé Boleslavi. Od roku 2018 patří Baníku Ostrava, kde společně s Milanem Barošem tvoří důležité články sestavy. Flešiman doposud nastoupil do všech soutěžních zápasů nového ročníku, přičemž posbíral jednu branku a tři asistence. Jeho cena je 390 tisíc eur, což je vzhledem k jeho pokročilému věku vskutku solidní.

Matúš Kozáčik

Prošel Spartou i Slávií, chytal za slovenský národní tým a Viktoria Plzeň s ním v zádech dokráčela hned k několika ligovým titulům. Matúš Kozáčik stabilně patřil mezi nejlepší brankáře na tuzemské scéně a místo v základní sestavě měl prakticky jisté. To se však změnilo s příchodem Aleše Hrušky, který jej vyhnal na lavičku náhradníků. Ve hře je tak Kozáčikův přesun na Slovensko, díky čemuž si Západočeši přijdou minimálně na 400 tisíc eur.

Jan Laštůvka

Kromě Milana Baroše a Jiřího Fleišmana hájí barvy Baníku Ostrava také brankář Jan Laštůvka, kterému už táhne na osmatřicet let. V minulé sezóně byla jeho pozice mezi třemi tyčemi naprosto neotřesitelná, letos však dostává mnohem více prostoru mladý Viktor Budínský. Laštůvka se v roli jeho mentora a kolegy zřejmě osvědčil, protože sám už nejspíš brzy odejde do zaslouženého důchodu. Jeho tržní cena je momentálně 450 tisíc eur.

Roman Hubník

Obranné valy Viktorie Plzeň působí naprosto bezbranně, pokud na hřiště nenastoupí pětatřicetiletý Roman Hubník. Dlouholetý kapitán je po celý podzim zraněný, do zápasů ještě nezasáhl a jeho absence je proklatě cítit. Lukáš Hejda a Luděk Pernica se na jeho místě zatím střídají, nicméně ani jeden z nich nedokáže kvality veterána vyrovnat. Hubníkova tržní cena je odhadována na 500 tisíc eur.

David Limberský

Provokatér, průšvihář a hlavně jeden z nejlepších krajních obránců v České republice je posledním hrdinou ze zlaté plzeňské éry, který na Západě Čech stále působí a kope do míče. Klub se již rozloučil s Pavlem Horváthem, Markem Bakošem, Danielem Kolářem i Milanem Petrželou, Limberské však zatím pustit nemůže. Na jeho místo totiž jednoduše nemá stejně kvalitní náhradu. Pilíř obrany se schopností založit protiútok na trhu stojí 600 tisíc eur.

Foto: youtube.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 123 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace