Stanciu se na Letné vřelého přivítání určitě nedočká

i Foto: transfermarkt.com
                   

Desáté kolo Fortuna ligy nám nabídne řadu zajímavých duelů, mezi nimiž samozřejmě vyčnívá hlavně měření sil dvou pražských „S“. První městské derby tohoto ročníku bezpochyby nabídne nelítostnou bitvu dvou nesmiřitelných rivalů a ačkoli jsou jasným papírovým favoritem Sešívaní, Sparťané jim v domovském prostředí rozhodně nehodlají dát nic zadarmo. Hodně nepříjemný návrat na Letnou pak podle předpokladů zažije zejména Nicolae Stanciu, jehož letní přesun do Slavie vzbudil u sparťanských fanoušků vlnu nevole. Rumunský záložník se tak stal ze dne na den nenáviděným mužem číslo jedna a Václav Jílek tuší, že mu skalní fanoušci klubu dají „hříchy z minulosti“ pořádně sežrat.

Přestup k městskému rivalovi se u nás prostě neodpouští

Milan Baroš s Davidem Limberským si mohou díky šestadvacetiletému Rumunovi konečně trochu oddychnout. Doposud se totiž během ligových zápasů se Spartou nejvíce bučelo právě na jejich adresu vzhledem k negativním výrokům, jež v minulosti na adresu Sparty pronesli. Nyní se do čela nenáviděných fotbalistů dostal Nicolae Stanciu, který o Spartě paradoxně nikdy špatně nemluvil. Fanouškům a spoluhráčům nicméně veřejně slíbil, že z klubu neodejde do doby, dokud nezíská nějakou cennou trofej a jeho srdce jim navíc bezmezně patří. A jak to dopadlo, asi všichni dobře víte. Jeho odchod do Saúdské Arábie byl širokou veřejností hodně kritizován a následný přestup do Slavie tomu všemu nasadil pomyslnou korunu.

Očekává se vyhrocená atmosféra

V neděli se Stanciu poprvé vrátí na místo, odkud začátkem tohoto roku odešel. Už teď je jasné, že napětí domácích tribun by se dalo krájet. Trenér letenských Václav Jílek přiznal, že zaslechl informace o tom, co se na fotbalistu vlastně chystá:

„Jak naši příznivci Nika přijmou? Donesla se ke mně určitá informace o protestu, který by tu měl před zápasem se Slavií proběhnout. Nemůže se jim divit. Takové věci, které se ve spojení se Stanciem odehrály, se v českých vodách prostě neodpouštějí. V opačném případě by reakce byla naprosto stejná. Musí dopředu počítat s tím, že milého přivítání se nedočká.“

Sparťanský kapitán Michal Frýdek se k Jílkovi přidal a sdělil novinářům, co si o profesní cestě Stancia osobně myslí:

„To, co udělal, opravdu nebylo správné. Aby takto odešel, a navíc po prohlášení, které předtím vydal… V tomto směru bude derby určitě specifické. Skoro všichni jsme s ním v té době na Spartě hráli.“

Slavia po remíze na San Siru lační po dalších úspěších

Je více než jasné, že Slavia se po svém úvodním vystoupení v základní skupině Ligy mistrů bude chtít předvést i na domácí scéně. Ze slavného Interu Milán si přivezla cenný bod a nebýt vyrovnávacího gólu v nastavení, mohla ze hřiště dokonce odejít jako vítěz. To jejich sebevědomí určitě hodně posílilo a proto jsou v rámci blížícího se derby jasnými favority. Zda Stanciu nastoupí v základní sestavě, zatím není jisté. Pokud ovšem ano a ustojí obrovský tlak letenských tribun, bude zcela jistě patřit mezi klíčové hráče družiny Jindřicha Trpišovského.

Jak vyhrocené utkání nakonec dopadne? Na to si budeme muset počkat do neděle!

Foto: transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Koupili si vysněný dům v oblíbené lokalitě, na zahradě našli zakopané auto s hrůzným nálezem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: Téměř světový rekord ukrajinského odstřelovače. Svůj cíl zasáhl na 2,7 kilometru, jde o skoro nemožný úspěch
Události247.cz
Události247.cz
EU se chystá na odvetný úder proti Putinovi. Konec šéfa Kremlu je blíž, než by se mohlo zdát
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na lodičce na řece se projíždí žena s mužem. Z krajiny je ale sleduje několik tváří, všimnou si jen ti nejlepší