Stanciu končí v Arábii, může se vrátit do Sparty ?

i Foto: idnes.cz
                   

Nico Stanciu, bývalý kapitán pražské Sparty, bude za nedlouho volným hráčem. Jeho mise v Arábii nejspíše skončí, jelikož jeho zaměstnavatel Al Ahlí nemá finanční prostředky a dluží rumunskému záložníky výplaty za několik měsíců zpátky. V souvislosti s touto zprávou se začal probírat také jeho možný návrat do Sparty.

Stanciu a vztah ke Spartě

Je to téměř rok a půl, co Nico Stanciu podepsal smlouvu se Spartou. Ta jej tehdy vykoupila z belgického Anderlechtu za 96 milionů korun, čímž zároveň Sparta udělal ze Stanciua nejdražší posilu v historii naší soutěže. Že to nebyly špatně utracené peníze bylo jasné hned po několika zápasech. Rumunský záložník přišel do Sparty v době, kdy na lavičce pražanů vládl Ital Andrea Stramaccioni, což byla éra, kdy krize Sparty vrcholila. Přesto by se dalo říci, že právě Stanciu byl asi jedním z mála hráčů, který by snesl přísnější měřítka.

Jeden čas byl rumunský záložník ve Spartě i kapitánem a roli vůdce plnil velmi dobře. Několikrát se během svého působení vyjádřil, že by se Spartou rád získal trofej a že mu Praha přirostla k srdci. Z toho lze snadno vyčíst, že se mu pražské angažmá líbilo. Strávil zde však pouze jeden rok. Poté totiž přišla neodolatelná nabídka z Arábie a Stanciu byl prodán za dvojnásobek ceny, za kterou jej Sparta koupila.

Al Ahlí neplní své závazky

Nico Stanciu odešel do Al Ahlí za vidinou poměrně slušným výdělků. Mluvilo se dokonce o smlouvě, která by měla přinášet 40 až 50 milionů korun ročně. Ovšem už od jeho příchodu do nového klubu Al Ahlí neplní své závazky. Klub měl finanční potíže již dříve, nyní je však situace už tak špatná, že hráči odcházejí.S největší pravděpodobností se dá tedy čekat, že Stanciu za Al Ahlí již další duely neodehraje a jeho bilance se tak zastaví na deseti zápasech a dvou brankách.

Zmínit je ovšem také třeba to, že Stanciu naprosto profesionálně plnil svou smlouvu i přesto, že nedostával peníze. Den před odletem ze země a žádostí o rozvázání smlouvy ještě odehrál za Al Ahlí poslední zápas. Pokud není hráči vyplácena mzda více než tři měsíce po sobě, automaticky je možné rozvázat smlouvu a hráč se stává volným. Což je jistě další aspekt, který je velmi lákavý. Nico Stanciu by byl pro Spartu momentálně k dispozici zadarmo, žádnou výkupní částku by pražský celek platit nemusel.

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články