Stál dvě miliardy, teď je nechtěný. Manchester United se chce zbavit jedné z největších hvězd

Anglický Manchester United za něj před dvěma lety zaplatil astronomickou částku. Nyní se chce mladého křídelníka rychle zbavit.

i Zdroj fotografie: Manchester United
                   

73 milionů liber, tedy v přepočtu téměř dvě miliardy korun. Takovou částku neváhal před dvěma lety vyplatit Manchester United za anglického křídelníka Jadona Sancha, který tehdy hájil barvy Borussie Dortmund. Nyní se chce reprezentanta Albionu za každou cenu zbavit. Vedení nejúspěšnějšího ostrovního klubu je dokonce podle zdrojů britského deníku Daily Star připraveno již v lednovém přestupovém termínu Sancha prodat za výrazně sníženou částku. Proč?

Manchester United prochází v posledních týdnech výraznou herní a personální krizí. Svěřenci trenéra Erika Ten Haga se v domácí soutěži trápí, v prvních pěti ligových kolech zvítězili jen dvakrát a v kabině panují velké rozpaky. Po poslední ligové porážce proti Brightonu dokonce prý došlo k fyzickým a slovním potyčkám hned několika hráčů v kabině. „Erik Ten Hag má v šatně spoustu smetí. My zvenčí nevíme, jaké nepříjemnosti a nejistotu přenášejí tito hráči na zbytek kádru,“ uvedl poté bývalý hráč Manchesteru United Gary Neville.

iZdroj fotografie: Manchester United

Jedním z problémových hráčů je údajně také Sancho. Ten před několika týdny vypadl ze zápasové nominace proti Arenalu, což bylo podle kouče Erika Ten Haga způsobeno jeho špatnými výkony na tréninku. „V United musíte dosahovat určité výkonnosti, abyste mohli hrát,“ prohlásil na adresu Angličana, který v předchozích třech utkáních střídal. Vždy odehrál okolo třiceti minut, jeho vliv na výkon mužstva byl však minimální.

Jsem obětním beránkem, bránil se Sancho

Jenže kritiku své výkonnosti a absenci vlastní nominace na zápas odmítl Sancho zkousnout a na sociálních sítích se pustil do kritiky trenéra. „Nevěřte prosím všemu, co čtete! Nedovolím, aby lidé říkají věci, které jsou zcela nepravdivé. Vedl jsem si v tréninku tento týden velmi dobře. Věřím, že pro tuto skutečnost existují i další důvody, které nebudu rozebírat, dlouho jsem byl obětním beránkem, což není fér,“ napsal na sociální síť X, původní Twitter.

iZdroj fotografie: Manchester United FC

Manchester United neváhal a vyřadil Sancha z tréninků prvního mužstva. „Absolvuje osobní tréninkový program mimo první tým, dokud nevyřeší své problémy s disciplínou,“ uvedli zástupci klubu na webových stránkách. Mladý křídelník po deseti dnech své vyjádření smazal, přesto se do týmu nevrátil. Trenér Ten Hag totiž požaduje po anglickém reprezentantovi omluvu, rychlonohý křídelník však není ochotný ustoupit.

Návrat do Německa nebo Camp Nou?

Celý problém tak má pouze tři možná řešení: Prvním je Sanchova omluva a návrat do týmu, druhým pak nepravděpodobný vyhazov trenéra Erika Ten Haga. Nejpravděpodobnější je však podle Daily Staru odchod talentovaného křídelníka za sníženou částku. O Sancha má dlouhodobě zájem hned několik konkurenčních velkoklubů. Zdroje Daily Mirroru hovoří o Bayernu Mnichov, Borussii Dortmund nebo Barceloně.

Měl by se Manchester United zbavit Jadona Sancha?

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články