Sportovní šéf PSG o nové smlouvě pro Kyliana Mbappého: Peníze jsou pro něj druhořadé, jednání o nich by zabralo dvě minuty

Nejasná. Tak by se dala popsat budoucnost francouzského útočníka Kyliana Mbappého, kterému již v létě končí smlouva v Paris Saint-Germain. Podle britských médií má úřadující světový šampion namířeno do španělského Realu Madrid, Paříž se však nechce s jeho odchodem spokojit.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

205 utkání, 156 branek a 78 asistencí. Třiadvacetiletý útočník Kylian Mbappé patřil v uplynulých pěti sezónách k největším hvězdám francouzského Paris Saint-Germain, přesto zůstává otazníkem, za jaký celek bude nastupovat v nacházejícím ročníku. Mbappému končí již v létě dlouholetá smlouva a s podepsáním nového kontraktu stále otálí. Podle španělských médií má totiž již od loňského léta údajně nakročeno do španělského Realu Madrid.

Pařížané však stále s odchodem mladé hvězdy týmu nejsou smířeni a věří, že se jim podaří přesvědčit Mbappého k podepsání nové smlouvy. „Každý den jsme o tom víc přesvědčeni. Je to věc pocitu. Francouzští hráči vždy chtěli hrát v zahraničních ligách, ale dříve tady nebyl klub o velikosti PSG. Nejsme klub, který je nucen prodávat, a to má efekt na ducha hráčů. Myslím, že Kylian si všechno velmi dobře promýšlí,“ uvedl pro deník AS sportovní šéf klubu Leonardo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Žádná konkrétní nabídka zatím nebyla učiněna. Je důležité podotknout, že peníze jsou v jednáních druhořadé. Chceme mu nabídnout hlavně podmínky k tomu, aby se mohl stát nejlepším hráčem na světě,“ pokračuje. „O peníze mu nejde, jsou pro něj sekundární. Myslím, že když se budeme bavit o částce, kterou mu můžeme nabídnout, zabere to zhruba dvě minuty na konci jednání,“ míní.

O co se musíme snažit je pochopit jej v každém možném momentu. Když působíte v klubu, ve kterém hraje pravděpodobně nejlepší hráč historie jako Lionel Messi, Neymar a vy, musíte cítit velkou podporu. V týmu musí být určitá harmonie a zároveň si musí být všichni hráči nápomocni,“ tuší Leonardo, který v klubu působí třetí sezónu v řadě. Jasno o tom, kde čtyřnásobný francouzský šampion zakotví by tak mělo být až v červenci.

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
V jakých autech se dá vyrazit na cesty a spát v nich? Běžné modely, které nejsou sice určené k nocování, ale hravě obstojí
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Putinova chlouba se stala klíčovou kořistí Ukrajinců: zkoumáním získaného tanku T-90 mu teď do karet nahlédne i NATO a USA
Události247.cz
Události247.cz
Drahota nedopadá na každého: Politici si zase přidávají platy. Zaplatí jim je už tradičně daňoví poplatníci
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko používá rojící se munici Shahed 136. Navzdory nízkým nákladům je sebevražedný dron extrémně propracovaný