Sportovní ředitel Bohemians Držmíšek promluvil o skládání kádru. Zůstanou v klubu Necid, Ugwu nebo Petrák?

Pražští Bohemians pilně skládají kádr na novou sezónu. Hlavní kouč Jaroslav Veselý již výrazně zúžil kádr, Ďolíček proto opouští nigerijský kanonýr či francouzský útočník.

i Zdroj fotografie: Bohemians 1905
                   

Velký řez kádru hlásí trenér pražských Bohemians Jaroslav Veselý. Ten již při prodloužení smlouvy avizoval zúžení stávajícího kádru, třináctý celek uplynulého ročníku tak opouští hned několik známých tváří. První z nich je ofenzivní univerzál Jakub Fulnek, který se vrátil po konci hostování do Mladé Boleslavi.Po sezoně jsme se s vedením klubu a trenérem dohodli, že neuplatníme opci, kterou jsme na něj měli,“ uvedl na stránkách klubu sportovní šéf Miroslav Držmíšek.

Ďolíček opustí také sedmadvacetiletý obránce Jiří Bederka, který si chce vyzkoušet nové angažmá, pokud možno v zahraničí. „Dominik Hašek se také vrací do Chrudimi. I na něj jsme měli opci, ale i tu jsme se rozhodli neaktivovat. Končí také Jan Vondra. U něj je to podobné s Bederkou. I Honza v zimě řekl, že chce po konci sezony z klubu odejít. Jednání s ním probíhala i poté, ale i on by rád do zahraničí,“ doplnil Držmíšek a nastínil výrazné změny i na hrotu útoku.

iZdroj fotografie: Bohemians 1905

Trojlístek zahraničních střelců tak dres s klokanem na hrudi oblékat v příští sezóně nebude. „Do přípravy nepočítáme s trojicí Ibrahim Keita, Michael Ugwu a Marvis Ogiomade,“ přiznal s tím, že první dva jmenovaní hráči svými výkony nepřesvědčili trenéra Jaroslava Veselého. „Marvis celou sezonu hostoval ve druhé lize v Ústí nad Labem, kde se dokázal střelecky prosadit třikrát. Na jeho postu v současné době máme přetlak. Proto všichni tři mají od klubu svolení si hledat nové angažmá,“ komentoval.

Bude pokračovat Patrák, Necid a Chramosta?

Naopak otazníky visí nad pokračováním třicetiletého záložníka Ondřeje Petráka. Trenérský štáb i vedení Bohemians má zájem o jeho pokračování, bývalý reprezentant však stojí o zahraniční angažmá. „Jsme domluvení, že do startu přípravy bude rozhodnuto,“ uvedl Držmíšek. Kontrakt vyprší také dvaatřicetiletému útočníkovi Tomáši Necidovi, který je dlouhodobě zraněný. Jednání o jeho pokračování budou proto probíhat až po návratu na trávníky.

iZdroj fotografie: Bohemians Praha

S Tomášem a jeho manažerem jsme domluvení, že jeho budoucnost v Bohemce budeme řešit po jeho rekonvalescenci, až bude stoprocentně připravený,“ nastiňuje sportovní šéf Bohemians. Hostování skončilo také Janu Chramostovi, o jehož služby má nadále trenér Veselý zájem. Podle Držmíška chce navíc v Ďolíčku pokračovat také sám hráč, proto vedení intenzivně jedná s Jabloncem o dalších možnostech.

V případě, že by setrvání Petráka či Chramosty nevyšlo, má však vedení již vyhlédnuté případné náhrady. „Dále řešíme náhradu za Honzu Vondru. Velkým přínosem bude určitě návrat Lukáše Hůlky,“ zakončil na stránkách klubu Držmíšek.

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Bazarové brouzdání: Auto, které vyděsilo důchodce a zklamalo tunerskou scénu. Dnes jde o ojedinělou ojetinu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rychlost produkce hypersonických raket Kinžal je žalostně nízká, a ke všemu je americký Patriot „ztrapnil“, jak nejlépe mohl
Události247.cz
Události247.cz
Inspekce našla v supermarketu Albert myší trus a kontaminované potraviny
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel