Špatné zprávy pro pražskou Spartu. Její tahoun je zraněný, bude chybět do konce sezóny

Zdroj fotografie: Reuters

Patřil mezi tahouny pražské Sparty v posledních ligových kolech, hattrickem přispěl k demolici Teplic a dvěma góly pomohl k postupu přes Jablonec v domácím poháru. Dvaadvacetiletému záložníkovi Ladislavu Krejčímu mladšímu však po zranění předčasně skončila sezóna.

Nejlepšího střelce českých lvíčat při ražení na Mistrovství Evropy do jednadvaceti let bude Pavel Vrba muset postrádat až do konce aktuálního ročníku. Na vině je zlomenina zánártní kůstky, kvůli které musel v minulých dnech Ladislav Krejčí odstoupit z tréninkového procesu. Podle vyjádření pražské Sparty bude dvaadvacetiletý odchovanec brněnské Zbrojovky mimo hru nejméně do konce června.

Zdroj fotografie: Reuters

„Zlomenina zánártní kůstky je sparťanským medical týmem léčena konzervativně (tedy bez plánovaného operačního zákroku). Jedná se o důsledek zápasového střetu s protihráčem. Krejčí je v domácím léčení, nohu má zafixovanou a využívá berle, aby poraněnou nohu nezatěžoval,“ stojí v prohlášení, které Letenští uveřejnili na svých webových stránkách.

Pro Ladislava Krejčího mladšího přitom byla letošní sezóna přelomovou. Z pozice defenzivního záložníka zaznamenal ve dvou desítkách utkání hned osm branek a po útočníkovi Lukáši Julišovi byl druhým nejproduktivnějším střelcem Sparty. Emoce vyvolal i jeho ostrý zákrok na pardubického Tomáše Solila, kterého v prosincovém vzájemném utkání udeřil za rozhodnutého stavu loktem.

Ladislav Krejčí (číslo 37). Zdroj fotografie: Reuters

Vysloužil si čtyřzápasový trest, vrátil se však ve skvělé formě a svým prvním hattrickem v kariéře se podílel na demolici Teplic 7:2. Rodák z jihomoravských Rosic, který přestoupil na Letnou v červnu 2019, navíc podepsal před několika dny novou smlouvu. V rudém dresu by tak mohl působit až do června 2025.

„Cítím se skvěle, jsem rád, že jsme se dohodli a můžu tady dál pokračovat. Za poslední dva roky se můj vztah hodně vyvinul, klub mi přirostl k srdci a cítím se tady výborně. Po fotbalové stránce se díky tomu můžu rozvíjet a předvádět ty nejlepší výkony,“ prohlásil po podpisu smlouvy pro sparta.cz. „Ve Spartě bych si chtěl zahrát Ligu mistrů, vyřazovací fáze evropských pohárů a samozřejmě – chci titul,“ dodal.