Spartě se rozpadá kádr, další fotbalisty čeká operace

                   

Zdá se až neuvěřitelné, kolik smůly si dokáže vybrat fotbalový klub v rámci jedné sezóny. O neúspěších Sparty v poslední době jsme vás informovali prostřednictvím hned několika článků. V tom zatím posledním se objevily zprávy, že začátek nové sezóny nejspíše žádné zlepšení nepřinese, jelikož největší hvězda klubu Bořek Dočkal nebude po náročné operaci a následné rekonvalescenci připravena k návratu. Prakticky to samé se týkalo i mladého Filipa Panáka, který se v sestavě Sparty po přestupu dosud neobjevil. Nyní se ukázalo, ze ztráty Pražanů ještě zdaleka nejsou u konce, protože na začátku dalšího ročníku nemohou počítat ani s Půlkrabem či Drchalem. Co tyto dva útočníky trápí?

Další dva útočníci míří na marodku

Sparťané v posledních zápasech nebojují pouze s nelichotivými výkony fotbalistů v zadních řadách, ale trápí je také nízká střelecká produktivita. Nejdříve těsným výsledkem 1:0 zvítězili nad Slovanem Liberec a poté je deklasovala Viktoria Plzeň s ostudným skóre 4:0. I kdyby chtěl trenér Michal Horňák zamíchat se sestavou a pustit do hry mladé, svěží hráče, nemůže v aktuální konstelaci prakticky nic dělat. Václava Drchala i Matěje Půlkraba čekají v nejbližších dnech chirurgické zákroky, takže stejně jako Filip Panák nebo Bořek Dočkal nebudou dlouhou dobu k dispozici.

Devatenáctiletý Václav Drchal si v utkání se zmíněným Libercem ošklivě poranil koleno a podle dostupných informací ho čeká artroskopie kvůli ruptuře na menisku. Teprve po tomto zákroku bude zcela jasné, jak dlouho bude dravý útočník mimo hru. Nicméně je nepravděpodobné, že by se dokázal včas zotavit do startu příští sezóny. Jedná se pro něj o druhé zranění v podobné oblasti těla, v roce 2018 se potýkal s problémy kolem křížového vazu. Tehdy zůstal mimo hru několik měsíců.

Jednadvacetiletý mládežnický reprezentant se v dresu Sparty objevil naposledy v polovině března, kdy nastoupil proti Sigmě Olomouc. Už předtím jej ale trápily bolesti achillovky, které neodezněly až dodnes. Proto jej v nejbližších dnech čeká operace, která přináší jiskru naděje. Pokud by všechno šlo podle plánu a nenastala by žádná komplikace, zůstane Půlkrab na marodce minimálně tři měsíce. Díky tomu je jasné, že ani on nebude na start nového ročníku připraven.

Sparta musí přivést posilu, jinak nemá s kým hrát

Jak tedy momentálně vypadají útočné řady Letenských? Mezi zraněnými se dlouhodobě nachází Václav Kadlec, jehož návrat na trávníky je stále v nedohlednu. Nově k němu přibyla také dvojice Půlkrab s Drchalem. V nabídce tedy zůstává už jen Benjamin Tetteh s jedenácti ligovými brankami na kontě a šestnáctiletý Adam Hložek, který je sice považován za jednu z největších tuzemských nadějí, ale rozhodně není připraven stát se členem základní sestavy. Pokud by se navíc jeden z fotbalistů zranil, nastane ve Spartě situace, kdy na hrot bude muset postavit hráče zvyklého brázdit jiný post.

V brzké době se očekává příchod nové posily, máte nějaký typ, kdo by to mohl být?

Foto: boxtoboxfootball.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články