Sparta opět ztratila a propadla se na druhé místo. Co bylo podle Priskeho důvodem?

Pražská Sparta podruhé v řadě ztratila body a opustila čelo tabulky. Jak remízu proti Slovácku hodnotil trenér Brian Priske?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha

Pražská Sparta nedokázala vydržet v čele tabulky dlouho. Po ztrátě proti pražské Slavii nedokázala zvítězit ani na půdě Slovácka, kde remizovalo 1:1. Jediná branka domácích padla již v 18. minutě zásluhou Vlasiye Sinyavskiho, jehož rána do břevna se odrazila od břevna do zad hostujícího brankáře Matěje Kováře do brány. Letenské obdržený gól nezaskočil a postupně stupňovali tempo zápasu.

Ze čtrnácti střel však zamířila do sítě domácího brankáře Filipa Nguyena jediná. Po faulu Kim Seung-Bina ve vápně proměnil pokutový kop kapitán Ladislav Krejčí. Sparta v závěru nedokázala využít svého tlaku a z Uherského Hradiště si veze pouhý bod. Vzhledem k vítězství pražské Slavie proti Bohemians se navíc propadla na druhou příčku vzhledem k horšímu skóre. Přesto celek z Letné odehrál podle svého kouče Briana Priskeho dobré utkání.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Snažím se být objektivní a nedávat zápasu nálepky. Myslím, že jsme odehráli dobré utkání, ale samozřejmě jsme sem přijeli s cílem vyhrát, což se nám nepovedlo. S výsledkem samozřejmě nejsme spokojení,“ uvedl na tiskové konferenci s tím, že Sparta přesto ukázala dominantní výkon. „Zejména v druhém poločase jsme dominovali a zasloužili jsme si víc než jeden bod. Hodnocení, jestli jsme ztratili, nebo naopak získali, nechám na vás,“ pokračuje.

Priske: S výkonem ve druhé půli jsem byl spokojený

Jak sám přiznává, v po utkání ocenil přístup hráčů ve druhé půli i přes další ztrátu. „Stejně jako jsem řekl po zápase hráčům, řeknu i vám, že zejména s výkonem v druhé půli, kdy jsme přidali na intenzitě a vylepšili určité herní aspekty, jsem spokojený,“ míní. Podle dánského stratéga byla hlavní příčinou porážky dobrá organizace hry soupeře, který dokázal ataky sparťanské ofenzivy odvracet.

Tím důvodem bylo Slovácko, které bylo velmi organizované. Hráli dobře s pěti hráči vzadu, do ničeho nás nepouštěli a byli velmi kompaktní,“ uvedl s tím, že Spartě se dlouho nedařilo prolomit obranou tvrz. „V prvních třiceti minutách se nám nedařilo překonat jejich blok a předvedli jsme také několik špatných rozhodnutí. Pak jsme se ale zvedli, začali si vytvářet šance a dvakrát nastřelili brankovou konstrukci. Obraz hry ze začátku byl tedy způsobený dobrou hrou soupeře,“ zakončil Priske.

Další náročné utkání čeká Spartu již ve středečním vloženém kole. Na Letnou zamíří úřadující český šampion z Plzně, proti němuž se svěřenci trenéra Priskeho pokusí ukončit dvouzápasové čekání na další vítězství.

Zasloužila si Sparta na hřišti Slovácka zvítězit?