Sparta získala pátou letní posilu. Zaplatí za ni téměř 27 milionů korun

Pražská Sparta před nadcházejícím ročníkem nadále posiluje. Kádr kouče Briana Priskeho posílil jednadvacetiletý obránce, který přichází z Dánska.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Na Letnou míří těsně před začátkem ligového ročníku další posila. Kádr úřadujícího českého šampiona již dříve posílila trojice hráčů z tuzemské soutěže – brankář Jakub Surovčík z Jablonce, záložník Michal Ševčík z brněnské Zbrojovky a útočník Victor Olatunji ze Slovanu Liberec. K nim se před několika dny připojil také srbský útočník Veljko Birmančević z francouzského Toulouse. Nejnovější akvizice pak přichází z dánské nejvyšší soutěže.

Je jí teprve jednadvacetiletý obránce James Gomez, o jehož příchodu se ve fotbalových kuloárech dlouhodobě spekulovalo. Gambijský reprezentant má za sebou i přes sestup svého celku skvostnou sezónu v dresu dánského AC Horsens, kde patřil mezi opory. Proto není divu, že pražská Sparta musela za talentovaného stopera zaplatit podle informací SportyŽivě.cz částku okolo 27 milionů korun. „Vidíme v něm potenciál, který chceme rozvíjet,“ prohlásil sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Je to hráč s fyzickými předpoklady, který má schopnost konstruktivně založit útočnou fázi. James patří mezi mladé talenty a ve svém věku má už čtrnáct startů za seniorský národní tým své země,“ zdůraznil pro klubový web. Sám Gomez přiznává, že zvažoval jen nabídku z pražské Letné. „O žádném jiném klubu jsem ani neuvažoval. Byla to jen Sparta, a to už nějakou dobu. Je to klub zvyklý vyhrávat trofeje, a to je přesně to, co potřebuju,“ uvedl pro klubovou televizi.

Gomez: Chci získávat trofeje

Jsem opravdu šťastný, že se můžu připojit ke Spartě. Chci udělat další krok ve své kariéře a čelit novým výzvám. Jsem tu proto, abych pomohl týmu, co nejvíc to bude možné, abychom získali trofeje, které si klub přeje,“ dodal Gambijec, který se charakterizoval jako fyzicky silný a rychlostně vybavený. Gomez zároveň podotknul, že je pro něj důležitá také osobnost trenéra Briana Priskeho, který si jej z Dánska vyhlédl.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

To, že jsou tady, je pro mě důležité. Budu mít stále pocit, že mám kolem sebe dánskou rodinu. Těším se na naši spolupráci,“ zakončil Gomez. Odchovanec gambijského Realu Banjul odehrál během tří let v dresu AC Horsens osm desítek utkání, v nichž vstřelil dvě branky.

Je James Gomez vhodnou posilou pro pražskou Spartu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články