Sparta triumfovala v Pardubicích a jde do čela. Jak blízko je podle Priskeho titul?

Pražská Sparta míří do čela tabulky. Po ztrátě Slavie dokázali svěřenci trenéra Briana Priskeho potvrdit svou aktuální formu v Pardubicích.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha

Dominantní. Takovým výkonem se prezentovala pražská Sparta v Pardubicích. Letenští šli do vedení již po dvaceti minutách hry, kdy se po pohledné kombinaci prosadil hlavou Jan Kuchta. O patnáct minut později přidal druhou branku Ladislav Krejčí, který zkrotil centr mezi tři tyče. Sparta po zbytek zápasu kontrolovala výsledek a mohla přidat třetí branku. Gól Tomáše Čvančary však zastavil videorozhodčí, projektil Awera Mabila zneškodnila domácí obrana.

Sparta tak po výsledku 2:0 pokračuje ve vzestupných výkonech. Z posledních patnácti utkání ztratila body jen dvakrát a poprvé od srpna 2021 míří do čela tabulky. Po ztrátě pražské Slavie v Mladé Boleslavi má na první příčce náskok dvou bodů. Přesto podle dánského stratéga Briana Priskeho mají jeho svěřenci prostor ke zlepšení. „První poločas byl vesměs dobrý, přestože jsme v některých okamžicích nebyli tolik důslední,“ prohlásil na tiskové konferenci.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Chybělo nám pár výkonnostních procent, jak v ofenzivě, tak v defenzivě. Utkání jsme mohli rozhodnout dříve a dát třetí branku, což se nám ale bohužel nepodařilo. V některých obranných situacích jsme zase byli na můj vkus poněkud pasivní. Na druhou stranu to bylo třetí úspěšné utkání v jednom týdnu,“ doplňuje s odkazem na pohárové vítězství proti Českým Budějovicím a ligový zápas proti Zbrojovce Brno.

Priske: Jsme tam, kde chceme být

Priske zároveň zdůraznil, že i po přesunu do čela tabulky se pro něj a jeho svěřence nic nemění. „Když jste ve Spartě, vždy musíte hrát o titul. Pro mě je zásadní pokračovat v nastolené cestě a výkonech,“ dodal. Podle dánského stratéga je klíčem k úspěchu neusnout na vavřínech. „Jsme tam, kde chceme být, čekají nás ale ještě těžká utkání a víme, co všechno ještě na cestě za titulem musíme dokázat,“ míní.

Letenské totiž čeká v nadcházejících týdnech velmi náročný program. V sobotu se utkají v pražském derby proti pražské Slavii, o týden později je čeká v Uherském Hradišti nepříjemné Slovácko. O čtyři dny později vyzvou na Letné Viktorii Plzeň. Náročný program uzavře nevyzpytatelný duel proti Slovanu Liberec pod Ještědem.