Sparta dá potrestaným fanouškům druhou šanci. Kotel Letenských ukončil bojkot domácích zápasů

Od 9. listopadu zůstával na Letné sektor domácího kotle prázdný. Nyní je protest fanoušků Sparty u konce. Co je přesvědčilo k návratu na tribunu?

i Zdroj fotografie: Ultras Sparta
                   

Od 9. listopadu se fotbalisté Sparty museli na svém stadionu obejít bez podpory tvrdého jádra fanoušků, kterým vadily tvrdé tresty od klubu. Zatímco na venkovních utkáních kotel nadále hlasitě hráče podporoval, v domácích zápasech zůstával sektor za brankou prázdný. Nyní zástupci fanoušků a klubu našli společnou řeč a od domácího duelu s Brnem se do fandění zapojí i nejhlasitější část příznivců.

Zákaz vstupu na 5 let a pokuty

Když v průběhu prvního poločasu zápasu se Slováckem zaházeli příznivci Sparty hřiště světlicemi a dělbuchy, byl z toho skandál. Ze strany tvrdého jádra šlo o protest proti trestům, které začalo vedení Sparty uplatňovat. V minulém týdnu přišly několika lidem zákazy od klubu na 5 let a k tomu vysoké pokuty v řádu desetitisíců. Jedná se o velmi aktivní část našeho kotle. Odůvodnění těchto vysokých trestů je přelezení plotu z kotle na hlavní tribunu a zahalování,“ zveřejnili následně ultras.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

V prosinci se sešli zástupci kotle a klubu. Obě strany chtěly nastalou situaci řešit. Jak to dopadlo? „V tomto týdnu jsme byli seznámeni s novým programem pro fanoušky se zákazem vstupu na stadion. Plněním programu je možné snížit trest až o 70 % jeho délky trvání. Tento vývoj událostí akceptujeme a bojkot účasti kotle se na Letné ruší. Od příštího domácího zápasu (vs. Brno, 2.4.) se vracíme na svá místa,“ stojí v prohlášení fanoušků na Instagramu.

Čupr: Fanoušci si zaslouží druhou šanci

Sparta nyní představila celý program pro fanoušky se zákazem vstupu na domácí zápasy ACS. Práce s fanoušky je pro klub prioritou, záleží nám na komunikaci s naším publikem. V případě rizikového jednání na tribunách přistupujeme k represivním krokům, zároveň ale budeme poskytovat možnost se na stadion vrátit. Domníváme se, že jsou v našich řadách fanoušci, kteří si zaslouží druhou šanci,“ řekl pro klubový web generální ředitel František Čupr.

Souhlasíte s programem, který umožní návrat potrestaných fanoušků na tribunu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články