Sparta sfoukla Jablonec jako svíčku. Trenér Priske pak promluvil o Kairinenovi, Lacim i o tom, z čeho byl nešťastný Minčev

Sparta sfoukla Jablonec 3:0 a hlavně ve druhé půli předvedla skvělý výkon. Trenér Brian Priske pak promluvil o Kairinenovi, Lacim a Minčevovi.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha

Sparta předvedla proti Jablonci špičkový výkon a porazila Severočechy 3:0. Přišla ale o Kaana Kairinena, který hlavou srazil s protihráčem, a kvůli zranění ve druhé půli odkulhal ze hřiště Jan Kuchta. Trenér Brian Priske hlavou v oblacích nelétá. „Sparta je na dobré cestě. Pořád máme co dohánět, na vedoucí dvojici ztrácíme několik bodů,“ připomněl dánský kouč. A kolik že to nyní dělá? Plzeň má před Letenskými k dobru tři bodíky a vedoucí Slavia pět.

Laci ukázal hodně energie a intenzity

První výrazný moment přišel v 19. minutě kdy se Kairinen s Akpudjem srazili hlavami a oba ze souboje vyšli s krvavým zraněním. Zatímco jablonecký obránce duel dohrál, finský záložník se na hřiště nevrátil. Místo něj naskočil Qazim Laci. „Jsem rád, že šel do hry na pár minut proti Bohemians a ukázal kvality, které má. Viděli jsme je i v přátelském utkání s Norimberkem před začátkem jarní části. Dnes ukázal, proč jsme ho sem přivedli. Předvedl hodně energie a hodně intenzity. Byl to pro něj dobrý zápas, stejně jako pro řadu ostatních hráčů,“ podotkl Priske.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Po utkání kouč domácího týmu neměl více zpráv o stavu Kairinena. „Musíme počkat a uvidíme, jaký je stav Kaana, jestli nejde o otřes mozku,“ uvedl trenér Priske v rozhovoru pro O2TV Sport. Letenští šli do vedení po půlhodině hry, kdy se trefil Haraslín. Jablonec se k ohrožení branky dostal až k nastavení první půle. Šulcův volej Kovář parádně vyškrábl na roh.

Kolotoč na Letné? To byla centrifuga

Po přestávce vlétla Sparta na hřiště jako uragán. Jablonec absolutně nestíhal a během devíti minut se Letenští dostali sedmkrát do zakončení. První tři pokusy byly nepřesné, pak ale Hanuš skvěle vytáhl tečovanou střelu Minčeva, čaroval při šanci Haraslína a vyrazil i ránu Wiesnera. Proti dorážce Kuchty ale neměl nárok. I nadále dělali Letenští z jablonecké obrany trhací kalendář. V rozmezí mezi 61. a 64. minutou Kuchta dvakrát orazítkoval tyč.

Po chvíli se ovšem domácí útočník srazil Martincem, začal viditelně kulhat a o běh se ani nepokoušel. Držel se přitom za koleno. V 71. minutě dal výsledku konečnou podobu Haraslín, který napálil míč do šibenice. Dnes jsem opravdu spokojený s výkonem, především v druhém poločase. Bylo to opravdu dobré. Měli jsme intenzitu, kterou opravdu rád vidím, pěkné góly a jsem také rád, že jsme udrželi čisté konto poprvé v tomto kalendářním roce,“ těšilo Briana Priskeho.

Mabil zklamal, Minčev potvrdil formu

Skvělou formu ukazuje v posledních kolech Martin Minčev. I když neodehrál moc minut, ve dvou zápasech dal tři góly. Tentokrát o poločase nahradil Mabila a na hřiště přinesl výrazné oživení. Byl nešťastný, že jsem ho nepostavil do základní sestavy. Rozhodně si to zasloužil, v minulých zápasech dal několik fantastických gólů. Skvěle pracoval i na tréninku. Já jsem se dnes rozhodl pro Mabila, ale stejně tak mohl hrát od začátku Minčev. Dnes předvedl bezpochyby opravdu dobrý výkon, stejně jako řada ostatních hráčů,“ dodal trenér Sparty.