Sparta redukuje kádr, z týmu mizí dva útočníci

Sparta začala redukovat šířku kádru. Mezi prvními se balí dva útočníci. Jeden zůstává v české Fortuna lize, druhý míří do zahraničí.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Před pár dny jsme se na SportyŽivě věnovali přesunu talentovaného záložníka Daniela Kaštánka z Letné do Hradce Králové. Nyní Sparta uvolnila další dva fotbalisty, tentokrát jde o útočníky. Oba již neodletěli s Letenskými na soustředění do Marbelly. Talentovaných hráčů se ale český mistr neloučí definitivně, všichni míří na hostování do konce sezony.

Sejk míří do Nizozemska

Kapitán Lvíčat Václav Sejk se během podzimu příliš často na hřiště nedostával a dohromady odehrál ve Fortuna lize jen 283 minut. Kvůli velké konkurenci v útoku Sparty nyní míří na hostování bez opce na přestup do druholigového nizozemského klubu Roda Kerkrade. Půjde o jeho první zahraniční angažmá. S Václavem dodáváme do našeho výběru jedovatost a dynamiku. Špičkový klub jako Sparta Praha nám svěřil talentovaného hráče pro jeho rozvoj. Jsme na to hrdí. Hrál na nejvyšší úrovni v České republice a je kapitán reprezentace České republiky U21,“ uvedl technický ředitel Roda Kerkrade Rob Servais.

Tomáš Schánělec nastřílel během podzimu ve FNL sedm gólů.
iZdroj fotografie: FC Zlín

Na hostování do konce sezony míří i Tomáš Schánělec. Jednadvacetiletý útočník, který na podzim ve druhé nejvyšší soutěži vstřelil sedm gólů, se připojí k týmu Zlína, se kterým následně odletí na herní soustředění do Turecka. „Tomáš je talentovaný kluk, který má zajímavé parametry, velmi dobrý charakter. Hlavní je, že má zájem a ochotu na sobě dál pracovat, rozvíjet svůj talent, potenciál. Věřím, že se mu bude u nás ve Zlíně líbit, probojuje se do základní sestavy, pomůže nám hlavně v mistrovských zápasech a bude pro nás posilou. My mu na oplátku pomůžeme nastartovat jeho kariéru,“ řekl trenér Červenka pro klubový web

Kdo by měl Spartu opustit ještě před začátkem jara?

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články