Odejde Preciado do Galatasaraye? Turecký klub již měl oslovit agenta i hráče. Angelo řekl, jaká je situace

Ve dvojutkání play-off Evropské ligy proti Galatasarayi předvedl Angelo Preciado fantastické výkony. Turecký velkoklub má zájem ho koupit.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Pravého obránce, který na Letné hraje převážně wingbeka, český mistr koupil z Genku až na přelomu srpna a září. Angelo Preciado vyšel Spartu i s bonusy na 3 miliony euro, což dělá v přepočtu zhruba 75 milionů korun. Na podzim se ekvádorský reprezentant nejprve rozkoukával, přesto hned ukazoval, jaký ukrývá potenciál. Nyní již Preciado září. Skóroval v obou zápasech Evropské ligy proti Galatasarayi a v pohárovém derby měl velký podíl na vyrovnávacím gólu na 2:2. Při současné formě rychlonohého wingbeka se nabízí otázka, jak dlouho Sparta Angela udrží?

Jít do Sparty? Skvělý krok

Přestup do Sparty si Angelo Preciado pochvaluje. „Bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem v doprovodu své rodiny udělal. Byl to skvělý krok, abych mohl později udělat další skok do větší ligy,“ prozradil Ekvádorec v rozhovoru pro El Canal del Futbol. V dvojutkání s Galatasaray Istanbul patřil k nejlepším hráčům. V prvním se blýskl gólem a asistencí, ve druhém pomohl trefou k postupu.

Angelo Preciado (vlevo) skóroval v obou zápasech proti Galatasarayi.
iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Díky skvělým výkonům Angelo Preciado upoutal pozornost tureckého velkoklubu. Poté, co v zimě odešel Sacha Boey za 30 milionů eur do Bayernu, hledá Galatasaray náhradu na pozici pravého beka. Turecký Fanatik přinesl zprávu, že po utkání v Praze se měl Ekvádorec sejít se zástupci žlutočervených. Pokud se domluvíte s mým klubem, proč ne. Byla by čest zahrát si za Galatasaray,“ měl podle Fanatiku údajně prohlásit Preciado. Znamená to, že Sparta přijde o oporu?

Preciado: Na přestup je ještě brzy

Angelo Preciado, se kterým Sparta podepsala smlouvu do roku 2027, zareagoval a vnesl do celé situace světlo. „Po zápasech Galatasarayem jsem dostal spoustu zpráv od tureckých fanoušků na sociálních sítích. Na přestup je ještě brzy, mám tady (ve Spartě) rozdělanou práci. Pokud však časem nevyjde některá z pěti velkých lig, Turecko není špatná volba,“ uvedl šestadvacetiletý Preciado. Díky skvělým výkonům v Evropské lize se o Ekvádorce nepochybně bude v létě zajímat řada klubů. Udrží ho Sparta? Účast v Lize mistrů by tomu určitě pomohla.

Pokud by Sparta měla pustit Preciada, kolik by si za něj měla říct?

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články