Sparta Praha má přetlak na pozici středního záložníka

Foto: cameroonintelligencereport.com

Internetem v posledním dnech kolují informace, že vedení Sparty údajně stojí o opavského středního záložníka Filipa Součka. Tomáši Rosickému se nemůžeme divit, jedná se o perspektivního mladého hráče, který může být velkým příslibem du budoucna. Na druhou stranu však střed zálohy není pozicí, kde letenský klub tlačí bota. O základní sestavu aktuálně bojuje už devět hráčů. Kdo z nich má největší šanci začít jaro na výsostném postavení?

Guélor Kanga

Jako prvního musíme samozřejmě zmínit nejproduktivnějšího fotbalistu v letenské družině – Guélora Kangu. Gabonský záložník sice nepřemýšlí nad prodloužením smlouvy, která končí v létě, každopádně pro jarní část sezóny bude zřejmě ještě k dispozici. Jeho místo v základní sestavě je naprosto neotřesitelné a proto v tomto seznamu v podstatě jen hledáme hráče, který jej na středu hřiště doplní.

Michal Sáček

Třiadvacetiletý rodák z Hustopeče během podzimu odehrál dvacet ligových zápasů a společně s Liborem Kozákem tak tvoří duo nejvytíženějších hráčů v kádru Sparty. Je sice pravda, že povětšinou nastupoval na postu krajního obránce, nicméně uzdravení Andrease Vindheima věští, že by se mohl brzy přesunout tam, kde byl zvyklý hrát předtím – střední záloha. V přípravě dostává do Václava Jílka poměrně hodně prostoru a zatím patří k nejlepším mužům na hřišti. Na jaře se s ním proto samozřejmě počítá do základní sestavy.

Georges Mandjeck

Ještě poměrně nedávno se zdálo, že dny kamerunského záložníka Georgese Mandjecka jsou na Letné nadobro sečteny. Jenže pak mu dal Václav Jílek poslední příležitost, jíž se jednatřicetiletý fotbalista chopil na výbornou. Odehrál devět solidních zápasů v lize a proto s ním vedení aktuálně jedná o prodloužení smlouvy. Jestli bude v základní sestavě a vytvoří tak s Kangou africké duo, není jasné. Každopádně má výhodu v tom, že může klidně nastupovat i na pozici stopera.

Ladislav Krejčí

Dvacetiletý fotbalista a zároveň jmenovec dalšího slavného odchovance Sparty má za sebou opravdu povedený podzim, během něhož dostal od kouče dostatek prostoru ukázat, jaký potenciál se v něm skrývá. Odehrál třináct zápasů a téměř pokaždé dostal příležitost v základní sestavě. Není proto vyloučené, že po něm Jílek sáhne i na jaře.

Bořek Dočkal

Fanoušci Sparty s napětím vyhlížejí návrat kapitána Bořka Dočkala, který po svém návratu z Číny odehrál jen tři soutěžní zápasy. Pak se bohužel zranil a i když to zpočátku nevypadalo nijak vážně, na hřišti se už dlouhou dobu neobjevil. Pokud se na jaře uzdraví, roli lídra záložních řad pravděpodobně převezme on.

Sparta kromě těchto hráčů disponuje taktéž Michalem Trávníkem, mladým Adamem Karabcem nebo Martinem Haškem, o jehož služby ovšem stojí izraelský klub Maccabi Haifa, takže není jasné, jestli bude na Letné pokračovat.

Foto: cameroonintelligencereport.com