Další posila míří na Letnou. Sparta podepsala hvězdného záložníka

Pražská Sparta pokračuje v lednovém posilování svého kádru. Na Letnou míří zvučné jméno s vítěznou mentalitou.

i Zdroj fotografie: Albánský fotbalový svaz
                   

Pražská Sparta ztrácí po podzimu na vedoucí Viktorii Plzeň bodů, přesto na jaře chce zůstat ve hře o mistrovský titul. Vedení letenského klubu proto pokračuje v posilování kádru trenéra Briana Priskeho. Po příchodu finského záložníka Kaana Kairinena z norského Lillestromu si dánský stratég vyhlédnul posilu z francouzské Ligue 1. Na Letnou tak míří šestadvacetiletý albánský reprezentant Qazim Laçi, který přestupuje z tamního AC Ajaccio.

Rodák z albánského Peshkopi fotbalově vyrůstal v řadách řeckého Olympiakosu, posléze si vyzkoušel hostování v kyperském APOELu nebo řeckém Levadiakosu. Za albánský národní celek dosud nasbíral šestnáct startů. Sparta za dlouholetou oporu francouzského Ajaccia zaplatila podle informací SportyŽivě.cz půl roku před koncem smlouvy okolo třiceti miliónů korun.

iZdroj fotografie: Olympiakos

Příchodem Qazima získáváme středního záložníka, který svou odlišnou typologií výborně doplní naši stávající středovou řadu a trenérovi dá širokou škálu možností v ose mužstva,“ komentoval na stránkách klubu příchod Laçiho, který má na svém kontě za Ajaccio 158 startů, sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický. Podle něj je výhodou také vítězná mentalita bojovného Albánce.

Rosický: Je zvyklý na náročné zápasy

Reprezentant své země, který je zvyklý na fyzicky náročné zápasy ze dvou nejvyšších francouzských soutěží. Je technicky vybavený, dokáže měnit tempo hry, zrychlovat ji a i z hloubky pole se dostat do soupeřova vápna. Dobře dostupuje a má vítěznou mentalitu,“ doplňuje Rosický. Sám Laçi přiznává, že působení na Letné je pro něj velkou výzvou. Jeho cílem je pozvednout nad hlavu vysněný triumf.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Každý ví, že Sparta je největší klub v České republice, takže to pro mě je obrovská výzva a příležitost ukázat nejen fanoušků, ale i sobě, že můžu pomoci týmu vyhrát titul. Jsem opravdu šťastný, že tu mohu být,“ přiznal s tím, že se odlišností přechodu do české nejvyšší soutěže neobává. „Viděl jsem několik zápasů Sparty a musím říct, že česká liga je podobná té francouzské. Proto myslím, že jsem dobře připravený,“ zdůraznil.

Laçi by si mohl připsat první start v české soutěži již na konci ledna, kdy Sparta zamíří do Olomouce. V únoru ji pak čekají souboje s Mladou Boleslaví, malé pražské derby proti Bohemians, zápasy s Jabloncem a Zlínem.

Je Laci dobrou posilou pro Spartu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články