Sparta netrpělivě čeká na návrat marodů, ten se pomalu blíží

                   

Další se série nepovedených restartů pražské Sparty vzal v poslední době za své. Letenští jsou pod tlakem, nervozita vládne v kabině i mimo ní. Trenér Václav Jílek už se přestal schovávat za plané sliby a konečně přiznal, že kvalita některých hráčů představuje nezměrný problém. Jelikož navíc cesta Pražanů evropskými poháry skončila již v zárodku, nastal čas pro částečné rozprodání zbytečně širokého kádru. V cestě těmto plánům ovšem stojí rozsáhlá marodka hráčů, kteří by za jiných okolností patřili do základní sestavy. Tato nepříjemnost sužuje Spartu už od jara. Nyní se ale zdá, že návrat některých fotbalistů na trávníky je již na spadnutí! Kteří hráči by v dohledné době mohli konečně pravidelně nastupovat?

První letní posila Sparty dosud neodehrála ani jeden jediný zápas

Čtyřiadvacetiletý Andreas Vindheim přicházel na Letnou jako potřebná výztuha obranných valů a klub za něj zaplatil třicet milionů. Měl nahradit tápajícího Ondřeje Zahustela, jehož si sparťanští fanoušci po několika fatálních chybách z minulé sezóny znechutili. V přípravě odváděl skutečně kvalitní práci a Václav Jílek na jeho adresu nešetřil chválou.

Jenže pak přišlo zranění, vinou kterého od startu nového ročníku 2019/2020 dosud neodehrál ani jedno soutěžní utkání. Během posledních týdnů se ale jeho zdravotní stav začal zlepšovat a nedávno dokonce nastoupil za tamní „béčko“, takže se premiéra v první české lize podle všeho už opravdu blíží. Brzy by měl doplnit Jílkovu družinu, která potřebuje nové tváře jako sůl.

Chyby stoperů podráží Spartě nohy, zachránit ji může Lischka

Příběh dvaadvacetiletého Davida Lischky je dobře znám všem tuzemským sportovním příznivcům. S profesionálním fotbalem začínal v Jablonci, ačkoli je kovaným odchovancem Baníku Ostrava. V průběhu minulého byl poprvé blízko přestupu do Sparty, jenže během vstupní lékařské prohlídky mu byly zjištěny problémy se srdcem, vinou kterých jeho kariéra málem předčasně skončila. Podrobil se ovšem náročné operaci, která nakonec přinesla kýžené ovace. Začátkem léta se vrátil na trávníky a zapojil se do přípravy Jablonce. Sparta po něm ale sáhla podruhé a tentokrát už všechno dopadlo dobře.

Sparta měla donedávna na soupisce sedm stoperů, jejichž řady v posledních dnech opustil rodák ze Srbska Uroš Radakovič. V brzké době by mohl kádr letenských opustit i Lukáš Štětina, jehož výkony v dosavadních zápasech byly poměrně nevyvážené. Jeho místo v základní sestavě by mohl zaujmout právě Lischka, který na svou premiéru v dresu Sparty stále čeká. Dosud nebyl zcela zdráv a připraven, jeho stav je prý ale každým dnem lepší. Sáhne po něm Václav Jílek už po reprezentační pauze?

Drahé izraelské zboží možná konečně předvede, co dokáže

Tal Ben Chaim je pro Spartu kapitola sama o sobě. Na Letnou přišel před dvěma lety jako nejdražší letní posila Andrea Stramaccioniho, vedení klubu za něj zaplatilo více než 70 milionů korun. Během prvního ročníku v novém působišti odehrál jen osmnáct zápasů, v nichž se víceméně trápil. Další rok zvládl pouze dva, jelikož byl dlouhou dobu na listině zraněných. Vypadalo to, že jeho dny ve Spartě spějí ke konci. Jenže pak se dal zdravotně do pořádku a nastoupil do zápasu B týmu proti Hostouni, v němž se předvedl dvěma přesnými zásahy a stejným počtem gólových přihrávek. Dostane proto ještě jednu šanci?

Foto: shorta.me

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Videotest BMW M8 Coupe Competition: Přepychová sportovní bestie, která má zásadní vadu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí