Sparta nedokázala využít dlouhou přesilovku. Je to moje chyba, prohlásil kajícně Priske a promluvil o řeči těla hráčů

Pražská Sparta podruhé za sebou ztratila body. V Jablonci přitom měla k dispozici půlhodinovou přesilovku po vyloučení domácího Jakuba Považance.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha

Letenští chtěli napravit sobotní klopýtnutí proti pražským Bohemians a vyhnout se další ztrátě bodů. Gólový účet na jablonecké Střelnici otevřel již v 10. minutě Kryštof Daněk, který přízemním pokusem k levé tyči poslal Spartu do vedení. Jenže po úvodní trefě přišel ze strany hostů výrazný herní útlum, kterého využil Jablonec. Po výpadu Jana Chramosty minutu před poločasovým hvizdem vyrovnal Miloš Kratochvíl.

Bezzubý výkon Sparty pokračoval ve druhé půli, a to i přes vyloučení domácího Jakuba Považance, který v 55. minutě viděl druhou žlutou kartu. Sparta sice hrála na polovině Jablonce, přesto v průběhu druhého dějství nevyslala na bránu jediný pokus. Naopak otěže zápasu na stranu domácích mohl v závěru přebrat Tomáš Malínský, ale v samostatném průniku nedokázal překonat hostujícího brankáře.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

V nastavení druhé půle byl po druhé žluté kartě vyloučen ještě domácí Jan Krob, na výsledku se však nic neměnilo. Sparta si stejně jako v sobotu připsala výsledek 1:1 a z Jablonce si odváží pouhý bod. „Plně souhlasím s tím, že dnes celý tým podal špatný výkon. Měli jsme špatnou, jak defenzivní, tak ofenzivní fázi. V kabině jsem hráčům řekl, jak moc jsem nespokojený,“ přiznal na tiskové konferenci trenér Brian Priske.

Na Slavii a Plzeň se nesoustředím, prohlásil

Podle dánského stratéga chyběla stojí za nevydařenou přesilovkou zejména nízká kvalita a špatná rozhodnutí na úrovni jednotlivců. „Nevím, jestli je to varování. Je to ale určitě signál, že musíme přidat v kvalitě, která nám dnes jasně chyběla,“ zdůraznil s tím, že vnímá i odevzdanost některých hráčů ve druhé půli. „Šlo to vidět na řeči těla a mentálním nastavení některých hráčů,“ přiznal s tím, že výsledek vnímá jako svou chybu.

Celkově bych chtěl říct, že to je moje zodpovědnost a dnešek považuji za svoji chybu, což jsem sdělil i týmu. Stojím za hráči, ale zároveň si musíme všichni uvědomit, že je třeba pracovat víc,“ uvedl a jedním dechem dodal, že ztráty bodů v kontextu boje o mistrovský titul nevnímá. „Abych se přiznal, příliš se nesoustředím na Slavii, ani na Plzeň. To, co nás trápí je, že jsme dvakrát přišli o body v domácím prostředí a že dnes přišla další ztráta,“ zakončil.

Šanci napravit dvojici zaváhání bude mít Sparta již v sobotu. Na pražskou Letnou totiž zamíří aktuálně desátý tým ligové tabulky ze Zlína.