Sparta již zná svůj trest pro Evropskou ligu. Pokutován byl i Baník, Karviná a Jablonec – SportyŽivě

Sparta již zná svůj trest pro Evropskou ligu. Pokutován byl i Baník, Karviná a Jablonec

Pražská Sparta již zná svůj trest za rasistické projevy části fanoušků při domácím utkání předkola Ligy mistrů proti Monaku. Letenští odehrají první utkání základní skupiny Evropské ligy bez diváků. Potrestán byl i ostravský Baník, Karviná a Jablonec.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pro letenské znamená trest jak oslabení síly v domácím prostředí, tak finanční postih. Dá se totiž předpokládat, že za současných podmínek by jednomu ze tří utkání základní skupiny Evropské ligy přihlíželo plné hlediště. Sparta podle svého vyjádření s trestem souhlasí a již dříve začala celou věc prošetřovat, nyní výtržníky konkretizuje a žádá jejich potrestání.
„Rasistické urážky se při zápase proti Monaku ozvaly ve 37. minutě a po závěrečném hvizdu na adresu hostujícího záložníka Aureliana Tchouaméniho. Klub si vyžádal odůvodnění rozhodnutí a rozhodl se proti trestu neodvolávat,” prohlásil klub k rozhodnutí Disciplinární komise UEFA. O pokutách a trestech rozhodovala i Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace, která dohlíží na domácí soutěže.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Ostravský Baník dostal za pronesení a použití pyrotechniky vedoucí k přerušení utkání proti Zlínu pokutu ve výši 75 tisíc korun. Za vhazování předmětů na hrací plochu vedoucí k přerušení utkání budou pykat Teplice, které musí po utkání se Slavií uhradit 20 tisíc korun. Pokutována byla i Karviná, která se dopustila nesportovního chování a porušení předpisů souvisejících s protikoronavirovými opatřeními. Disciplinární komise jí udělila čtyřiceti tisícovou pokutu.

Pelta pyká za poločasovou návštěvu rozhodčích

Potrestán byl i Jablonec, jehož majitel Miroslav Pelta se o poločase utkání proti Bohemians objevil v šatnách rozhodčích. Na celou situaci upozornil i trenér hostů Luděk Klusáček. „Zaráží mě, že v poločase je majitel klubu v kabině rozhodčích. To prostě nechápu. Myslel jsem tím pana Peltu. Narazili jsme na něj. Cítím to jako problém, ale není to jenom o panu Peltovi, tohle je nešvar celého českého fotbalu,” prohlásil pro kamery O2 Sport. 


iZdroj fotografie: FK Jablonec

Podle předsedy Disciplinární komise LFA Richarda Bačka je problémem již samotný fakt, že měl Pelta do kabiny rozhodčích volný přístup. „Disciplinární komise shledala porušení povinností pořadatele spočívajících mimo jiné v tom, že kabina rozhodčích nebyla pořadatelsky vůbec zabezpečena proti neoprávněnému vstupu,” uvedl v prohlášení.

Tím došlo k závažnému pochybení ze strany pořadatele nejen ve vztahu k disciplinárnímu řádu, ale i ve vztahu k samotným pravidlům fotbalu, která mají zabránit pochybnostech o regulérním průběhu utkání. Z tohoto důvodu proto komise přistoupila k uložení peněžitého trestu v takové výši,” komentoval Baček trest pro Jablonec ve výši 100 tisíc korun.

zdroj: DK LFA, O2 TV Sport, sparta.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 279 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace