Sparta je zpátky tam, kde má být: nejlepší v republice, prohlásil Krejčí

Sparta slaví po devíti letech titul. Kapitán Ladislav Krejčí po utkání na hřišti Slovácka emotivně promluvil o nejtěžší sezoně, jakou zažil.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Do Uherského Hradiště jeli fotbalisté Sparty k předposlednímu kolu nadstavby s vědomím, že k zisku titulu jim stačí bod. I když se trenér Priske musel obejít bez vykartovaných Kuchty s Kairinenem, nakonec Letenští na Slovácku uhráli to, co potřebovali. „Já su vyřízenej, pardon, su nejšťastnější člověk na světě,“ řekl emocemi přemožený kapitán Ladislav Krejčí pro O2TV. Dlouhé minuty slavil na hřišti s fanoušky Sparty, kterých se nahrnulo na hrací plochu zhruba patnáct stovek.

Sparta je tam, kde má být

Samotný duel mnoho zajímavého nenabídl a skončil bezbrankovou remízou. To hostům k titulu stačilo. Po závěrečném hvizdu propukla naplno sparťanská euforie. „Je to neskutečné. Děkuji všem, co se o to postarali a dřeli na tom každý den, aby se tohle stalo skutečností. Udělali jsme strašně moc práce na hřišti a ještě více mimo hřiště. Sparta je zase zpátky tam, kde má být, nejlepší v republice. Všechny kroky, které vedení dělá, napovídají tomu, že to bude zase ta stará Sparta, která tady bude dominovat,“ poznamenal Krejčí.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Ve Fortuna lize v letošní sezoně odehrál kvůli zranění zad jen 18 utkání, v nich ale zaznamenal 13 gólů. Osm jich dal z pokutových kopů. Strašně jsem se toho naučil po psychické stránce. Pořád si udržet stejný mindset. Ta práce, kterou jsem dělal čtyři roky, jsem dokázal v důležitých okamžicích zúročit,“ zmínil kapitán Sparty.

Krejčí: Nejtěžší sezona, co jsem kdy zažil

Ladislav Krejčí také promluvil o náročnosti sezony. Tohle byla nejtěžší sezona, nejvíc zvratů a nejvíc nepříjemných situací za jeden rok, co jsem kdy zažil. Ukázalo to, jak silní jsme. Dokázali jsme se uzavřít do sebe, věřit sami sobě a vy*rat se na to, co o nás říká kdokoliv ostatní. Jsme mistři, nejlepší v republice. Jsem hrdý na tým, že jsme to takhle společně zvládli,“ vysvětlil defenzivní záložník, který nastupoval často také na pozici stopera.

Zasloužila si Sparta titul?

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články