Sparta hlásí velký návrat, kapitán o víkendu může nastoupit proti Hradci Králové

Poslední soutěžní zápas odehrál kapitán Sparty 2. června. Pak ho čtyři měsíce na hřiště nepustily vleklé zdravotní problémy. Nyní už je podle všeho fit a v sobotu může nastoupit proti Hradci Králové.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

V uplynulé sezoně patřil Ladislav Krejčí mladší k velkým oporám Sparty. Kvůli vleklým problémům s bolavými zády ale přišel o velkou část přípravy a nestihl ani začátek Fortuna ligy. Před začátkem reprezentační přestávky se ovšem již zapojil do tréninku a podle informací serveru iSport by mohl být připraven na sobotní zápas s Hradcem Králové. To je pro Letenské skvělá správa.

Kapitán Sparty je velmi silný v osobních soubojích a patří mezi nejlepší defenzivní záložníky v lize. Jeho absence ve středu hřiště a při standardkách byla velmi citelná. LK37 dokáže hrát na pozici stopera a je také důležitý pro výstavbu hry. Umí i poslat kvalitní kolmé přihrávky. Právě to by mohlo týmu trenéra Priskeho proti organizované hře Východočechů hodně pomoct. Odchovanec Zbrojovky je navíc dobrým střelcem. Za uplynulé dvě sezony nastřílel v rudém dresu dohromady 20 gólů!

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Stav Krejčího se v létě dlouho nelepšil, pomohli mu až dva vyhlášení specialisté. Fyzioterapeut Pavel Kolář a ortoped Hans-Wilhelm Müller-Wohlfahrt, který dlouhá léta spolupracoval s Bayernem i německou reprezentací, si vzali třiadvacetiletého záložníka do parády a postupně dali záda LK37 dohromady. Otázkou je, jestli kapitán nabral dostatečnou fyzickou kondici, kterou ke své hře nezbytně potřebuje.

Trenér Priske může Ladislava Krejčího mladšího využít na více pozicích. Nejpravděpodobněji se jeví buď jako klasická šestka nebo levý stoper. V takovém případě se nabízí posunutí Zeleného na defenzivního záložníka. Pokud Krejčí skutečně nastoupí, s velkou pravděpodobností bude pro Spartu přínosem, ať už ho kouč postaví na jakýkoliv post.

Pomůže Spartě návrat Ladislava Krejčího ml. do sestavy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články