Sparta hlásí první velkou posilu do zadních řad, jak si povede?

i Foto: aftenbladet.no
                   

O kvalitě obranných valů AC Sparty Praha se v posledních měsících napsalo mnohé. Pro připomenutí zmiňme například agresivní počínání zimbabwského Costy, nepřesvědčivé výkony slovenského Štětiny nebo nejčastěji zmiňovaná hrůzná forma Ondřeje Zahustela, který i přes všechny chyby neustále dostává příležitost pravidelně nastupovat v základní sestavě.

Za to fotbalista vděčí zejména tomu, že na jeho post ve Spartě nebyla vyvinuta dostatečná konkurence. Alexandr Chipciu je na tom výkonnostně ještě mnohem hůř. To se ale změní, protože vedení letenských oznámilo, že do svých řad přijalo novou posilu, kterou ulovilo až v dalekém Švédsku. Zlepšit pověst sparťanské obrany přichází Andreas Vindheim. Co už má za sebou a podaří se mu zastínit konkurenty?

Potíže, které Sparta prostě musela začít řešit

Jak už bylo naznačeno v úvodním odstavci, tak s obranou Sparty to v rámci celé sezóny není příliš růžové. Příklad za všechny je zápas nadstavby proti Plzni, kdy prakticky všechny branky šly na vrub špatně zformovaným zadním řadám a také naprosto odevzdaným výkonům jednotlivců. V hodnocení hráčů se většinou nejméně kladných ohlasů dostává zejména Ondřeji Zahustelovi, který leží mnohým fanouškům Pražanů v žaludku.

Fotbalista se po zimní přestávce vrátil do herního zápřahu, předtím dlouhou dobu laboroval se zraněním. Jeho představení jsou však podprůměrná a pravá strana doslova hoří. Veřejnost volala po jeho stažení ze hřiště, trenér Michal Horňák jejich přání nevyslyšel. Nemá totiž nikoho, kdo by jeho práci odvedl lépe. Alexandr Chipciu působí, jako by o fotbal ztratil zájem a hodně soubojů vypouští. Je tedy jasné, že ani tato varianta by výrazné zlepšení nepřinesla.

Svítá konečně na lepší časy?

Pokud chce Sparta v příští sezóně pomýšlet na boje o přední příčky, musí dojít k rozsáhlým změnám v kádru. Slavia Praha i Viktoria Plzeň jí totiž mílovými kroky předstihly herně i výsledkově. První krůček za lepšími zítřky vedení klubu podniklo ještě před koncem nadstavby aktuálního ročníku. Rozhodlo se přivést mladého a talentované hráče, který momentálně působí ve švédském Malmö FF. Třiadvacetiletý Andreas Vindheim pochází z Norska, kde pravidelně nastupoval v mládežnických reprezentačních výběrech.Tuzemským divákům jeho jméno zřejmě mnoho neřekne, což na druhou stranu možná není vůbec na škodu.

Vzpomeňme si, jak dopadly ostře sledované nákupy Sparty z posledních let, kolik velkých jmen se do kádru Pražanů dokázalo prosadit a jaké výkony na hřišti předváděly. Možná je právě tohle cesta, která Spartě konečně přinese svěží vítr do plachet. A kdo ví, třeba se fotbalista v produktivním věku stane lídrem zadních řad letenského klubu s bohatou historií i sbírkou úspěchů.

Otázkou zůstává, co se stane s Ondřejem Zahustelem a Alexandrem Chipciu. Třicetiletý rodák z Rumunska podle všeho odejde hned po sezóně, jelikož vedení nepřesvědčil o svých kvalitách a on sám zde evidentně spokojený také není. Působení Zahustela v rudém dresu nejspíš také spěje ke konci, protože Spartě už nejspíš nemá co nabídnout.

Foto: aftenbladet.no

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak trojnásobně prodloužit životnost autobaterie: Expert vysvětlil úkon, který zafunguje na levné i drahé modely
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Na Ukrajinu se dostanou hned 4 tanky ze Západu, ruské je překonají pouze v jednom směru. Zapojit se musela i Amerika, i když nechtěla
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování