Sparta v generálce porazila švédského mistra. Nejdůležitější je výkonnostní stránka a kluci makali tvrdě, těší Priskeho. Jaký je stav Panáka?

Sparta vyhrála i čtvrtý přípravný duel. Trenéra Priskeho těší výkonnost hráčů, před začátkem jara ale musí řešit zranění Haraslína s Panákem.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

I v závěrečném přípravném utkání na soustředění v Marbelle dokázali fotbalisté Sparty zvítězit. Švédského mistra Malmö porazili 2:1. Během zimní přípravy tak získali skalp už třetího severského šampiona (FC Kodaň, Bodø/Glimt). „Prezentovali se dobrou herní strukturou a organizací jak v ofenzivě, tak defenzivě. Vítězství je zároveň samozřejmě taky vždy příjemné, v posledku nás ale primárně zajímala výkonnostní stránka a způsob, jakým přistupujeme ke konkrétním situacím. V tomto ohledu mám pro hráče jen slova chvály, makají nahromaděné únavě navzdory. Obecně mi tedy tento zápas udělal opravdu radost,“ řekl pro klubový web trenér Brian Priske.

Pokrok ve standardkách

Sparta brzy prohrávala, vyrovnat se jí podařilo jen o pár minut později, když se ze standardky prosadil kapitán Krejčí. Pro náš styl hry je fakt, že se v tomto ohledu zlepšujeme, naprosto zásadní,“ zmínil kouč. Ve druhém poločase Letenští zápas s Malmö otočili. Ladislav Krejčí proměnil penaltu. Poté se skóre již nezměnilo. Sparta tak vyhrála generálku 2:1.

Oba góly proti Malmö vstřelil kapitán Sparty Ladislav Krejčí.
iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Pobyt ve Španělsku podle Briana Priskeho splnil veškerá očekávání. „Výkony kluků mi udělaly radost. Zároveň se těším, až pojedu domů do Skandinávie s vědomím, že jsme porazili mistry Dánska, Švédska i Norska, což je taková třešnička na dortu. To je samozřejmě nadsázka. Nejdůležitější je výkonnostní stránka a kluci makali tvrdě a jsou právem unavení. Bylo to tedy povedené soustředění, teď už jen zbývá poladit detaily, abychom byli příští týden připravení,“ podotkl trenér Sparty.

Problémy se zády

Ne všechno ale bylo ideální. Lukáš Haraslín neodehrál v Marbelle ani jeden zápas. „Hned na prvním tréninku soustředění si udělal lehké zranění. Trénuje, připravuje se, ale zatím nemůže hrát zápasy. Uvidíme, jak na tom bude příští týden. Není jisté, jestli stihne první zápas ligy,“ nastínil stav Haraslína trenér Priske. Další komplikací je zranění Filipa Panáka, který musel z utkání s Malmö odstoupit. „Během hry jsem viděl, že si něco udělal v souboji se zády. Byl to pravděpodobně velmi tvrdý dopad, který vše způsobil. Doufám tedy, že bude jen otlučený, pravdu se ale dozvíme brzy,“ naznačil Priske.

Posílila Sparta během zimní přestávky více než Slavia?

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články