Sparta? Zklamání, ale jen z výsledku. Letenští hráli skvěle. Sahali po výhře, místo toho koušou porážku. V odvetě navíc budou chybět tři opory

Sparta předvedla na hřišti Galatasaraye skvělý výkon. Sahala po výhře, nakonec ale padla 2:3. V odvetě bude postrádat trojici opor.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha

Sparta začala skvěle a hned v úvodní minutě se do šance dostal Laci. Jenže hlavou nezakončil z blízka přesně. Letenští domácí tým v úvodu viditelně zaskočili aktivitou. Do další velké šance se po chvíli dostal Birmančevič, kterého ale vychytal Muslera. Hosté předváděli výborný výkon, v 19. minutě ale vytvořili sérii chyb a Demirbay trestal. Při gólu Galatasaraye chybovali Vitík, Preciado, Sörensen a následně i gólman Vindahl.

Čtyři chyby v řadě

„Musím zmínil Laciho i Preciada, kteří také vystoupili. Celé pravá strana byla otevřená. Ano, Vitík vystoupil pozdě, Sörensen to nezavřel a brankář dostává na přední tyč možná zbytečný gól. Hlavně Preciado se ale nenavázal na svého hráče a zpátky vlastně vyklusával. To se nesmí stát. (Podíl Vindahla na gólu) samozřejmě je obrovský. Kdyby mu to dal na přední tyč do šibenice nebo po zemi na zadní tyč, tak dejme tomu, ale tohle měl samozřejmě chytat,“ rozebral chyby sparťanů ve studiu ČT Sport trenér Zdeněk Ščasný.

V první půli Jan Kuchta velkou šanci spálil, po změně stran se postaral o vyrovnání na 2:2.
iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Vyrovnat mohli ještě v prvním poločase Kuchta, který dostal skvělý pas na penaltu, ale mířil jen do gólmana, i Birmančevič. Srbský fotbalista parádní střelou z dálky branku jen těsně minul. Přestože si v prvním půli vytvořili sparťané tři velké šance, do šaten odcházeli za nepříznivého stavu. Výkon ale jinak snesl přísná měřítka.

Skvělý Preciado a hrubka Krejčího

Vstup do druhé půle vyšel Spartě náramně. Hned ve 47. minutě hosté vyrovnali. Po trestném kopu poslal Preciado parádně odražený míč do sítě. Po chvilce mohl Icardi vrátit Galatasarayi vedení, hlavou ale mířil nad branku. Tentýž hráč později (po jasném ofsajdu) trefil tyč. Po hodině hry Letenští doslova darovali domácímu týmu druhý gól. Krejčí chyboval v rozehrávce a pak ještě střelu Mertense hlavou srazil mimo dosah Petera Vindahla.

V úvodu druhého poločasu Sparta vyrovnala na 1:1. Parádně se trefil Angelo Preciado.
iZdroj fotografie: Depositphotos

Neutekly ani dvě minuty, když Laci poslal Birmančevičovi míč za obranu, křídelník Sparty se natlačil před stopera Nelssona, který ho před šestnáctkou fauloval a rozhodčí ihned vytáhl červenou kartu. Početní výhodu využili sparťané během chvíle. Skvělý centr Preciada našel Kuchtu a letenský útočník hlavou pohodlně poslal balón k tyči. Velký podíl na gólu měl i Laci, který náběhem strhl stopera a Kuchta byl díky tomu v mnohem komfortnější situaci.

Sólo Wiesnera a K. O. od Icardiho

Deset minut před koncem rozhodčí Hernandez srovnal počty hráčů na hřišti. Po druhé žluté vyloučil Ryneše. Hrálo se tedy na obou stranách v deseti. Když časomíra ukrajovala devadesátou minutu, měla Sparta obrovskou šanci. Po skvělém pasu Kairinena postupoval Wiesner sám na branku, jenže tutovku doslova zabil. Gólmana Musleru trefil přímo do obličeje. Nedáš, dostaneš? Přesně tak. Po rychlém protiútoku si Icardi porovnal míč před šestnáctkou a poslal ho po zemi k tyči. Sparta tak v Istanbulu prohrála 2:3. „Výsledek je zklamáním vzhledem k tomu, jak Sparta hrála. Minimálně remizovat mohla,“ dodal Ščasný.

Stoper Galatasaraye Nelsson byl po faulu na Birmančeviče vyloučen.

V divácky velmi atraktivním utkání Sparta předvedla to, co ji zdobí pod Brianem Priskem. Letenští měli skvělé pasáže, vypracovali si šancí na pět gólů, jenže dali pouze dva. Bez nadsázky si zápas prohráli slabou produktivitou. Rozhodně měli na remízu a klidně mohli vyhrát. Výsledek je pro Spartu každopádně hořké sousto. Kromě porážky si Letenští z Istanbulu odváží i další komplikace. V odvetě nebude chybět jen vyloučený Ryneš, ale také vykartovaní Veljko Birmančevič a kapitán Ladislav Krejčí.

Jak hodnotíte výkon Sparty a její šance do odvety?