Sparta dvakrát doma padla a finále se vzdaluje. Nic není hotové, burcuje Tomášek

                   

Pro fanoušky i bookmakery byli favoritem semifinálové série, přesto se jim po dvou porážkách finále vzdaluje. Hokejisté pražské Sparty v domácím prostředí nedokázali zvítězit a pod Ještědem je čeká těžká práce.

Přesto, že pražská Sparta byla v základní části jednoznačně nejofenzivnějším mužstvem a v dvaapadesáti utkáních zaznamenala 194 branek, proti Liberci je právě střílení branek její největší slabinou. Jak přiznává útočník David Tomáše, kouč Miroslav Hořava se pokoušel na první domácí prohru 1:5 reagovat, přesto musel přetrpět další porážku.

iZdroj fotografie: Freepik

Stejně jako v prvním utkání jsme se prosadili pouze jednou, což je v tak důležitém zápase strašně málo. Do druhého utkání jsme si řekli, že se budeme tlačit více do branky, ale bohužel soupeř nám moc příležitostí nedovolil. Musíme se zlepšit a poučit se,“ prohlásil pro klubový web Tomášek, který však jedním dechem dodává, že v určitých pasážích utkání mohla Sparta pomýšlet na vítězství.

„V obou zápasech jsme v určitých fázích utkání mohli pomýšlet na lepší výsledky. Porážky nás mrzí hlavně kvůli fanouškům, kteří nás podporují takhle na dálku. Nezbývá nám nic jiného než obě porážky hodit za hlavu a soustředit se na další zápasy. Série je pořád otevřená. Dokud jeden z týmů nevyhraje čtyři utkání v sérii, není nic hotovo,“ dodává pro hcsparta.cz. Výhodou pro Bílé Tygry mohlo být podle Tomáška i užší kluziště.

Liberec hraje dobře, navíc jim možná trochu pomohlo menší kluziště u nás. Hrají dobře u sebe v pásmu, nedělají moc chyb. Bohužel jsme nebyli schopni si zatím poradit s jejich hrou a najít gólový recept na jejich gólmana. Věřím, že v Liberci nám větší hřiště může vyhovovat. Jedeme tam s čistou hlavou. Navíc ale máme spoustu prostoru ke zlepšení. Věřím, že sérii ještě zdramatizujeme,“ zakončuje pro klubový web.

Série pokračuje dalšími dvěma semifinálovými kláními v Liberci. Sparta může otočit kormidla již dnes od 17:00 před kamerami České televize, čtvrté utkání je na programu ve čtvrtek ve stejný čas.

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články