Sparta dvakrát doma padla a finále se vzdaluje. Nic není hotové, burcuje Tomášek

                   

Pro fanoušky i bookmakery byli favoritem semifinálové série, přesto se jim po dvou porážkách finále vzdaluje. Hokejisté pražské Sparty v domácím prostředí nedokázali zvítězit a pod Ještědem je čeká těžká práce.

Přesto, že pražská Sparta byla v základní části jednoznačně nejofenzivnějším mužstvem a v dvaapadesáti utkáních zaznamenala 194 branek, proti Liberci je právě střílení branek její největší slabinou. Jak přiznává útočník David Tomáše, kouč Miroslav Hořava se pokoušel na první domácí prohru 1:5 reagovat, přesto musel přetrpět další porážku.

iZdroj fotografie: Freepik

Stejně jako v prvním utkání jsme se prosadili pouze jednou, což je v tak důležitém zápase strašně málo. Do druhého utkání jsme si řekli, že se budeme tlačit více do branky, ale bohužel soupeř nám moc příležitostí nedovolil. Musíme se zlepšit a poučit se,“ prohlásil pro klubový web Tomášek, který však jedním dechem dodává, že v určitých pasážích utkání mohla Sparta pomýšlet na vítězství.

„V obou zápasech jsme v určitých fázích utkání mohli pomýšlet na lepší výsledky. Porážky nás mrzí hlavně kvůli fanouškům, kteří nás podporují takhle na dálku. Nezbývá nám nic jiného než obě porážky hodit za hlavu a soustředit se na další zápasy. Série je pořád otevřená. Dokud jeden z týmů nevyhraje čtyři utkání v sérii, není nic hotovo,“ dodává pro hcsparta.cz. Výhodou pro Bílé Tygry mohlo být podle Tomáška i užší kluziště.

Liberec hraje dobře, navíc jim možná trochu pomohlo menší kluziště u nás. Hrají dobře u sebe v pásmu, nedělají moc chyb. Bohužel jsme nebyli schopni si zatím poradit s jejich hrou a najít gólový recept na jejich gólmana. Věřím, že v Liberci nám větší hřiště může vyhovovat. Jedeme tam s čistou hlavou. Navíc ale máme spoustu prostoru ke zlepšení. Věřím, že sérii ještě zdramatizujeme,“ zakončuje pro klubový web.

Série pokračuje dalšími dvěma semifinálovými kláními v Liberci. Sparta může otočit kormidla již dnes od 17:00 před kamerami České televize, čtvrté utkání je na programu ve čtvrtek ve stejný čas.

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Stodola vydala nevyčíslitelný poklad, nález 144 luxusních aut. Ferrari, Bentley, Rolls-Royce ale zřejmě shnijí na prach
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko má nejsilnější mezikontinentální střely i nejvíce jaderných hlavic na světě. Opravdu je „teroristickým státem“? USA zůstává pozadu
Události247.cz
Události247.cz
Předstupeň jaderných zbraní: Putin hodlá podniknout zničující krok. Ve hře je vypuštění smrtící látky do ovzduší
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„UFO hacker“ se naboural do webových stránek NASA. Prý tam našel informace o mimozemšťanech a viděl i fotky