Rozpačitá Sparta doháněla vítězství v závěru. Pod naši úroveň, kroutil hlavou Priske

Pražská Sparta byla blízko ztrátě, přesto dokázala v závěru strhnout kormidla utkání proti Slovanu Liberec. Kouč Brian Priske si přesto neodpustil kritiku svých svěřenců.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha

Pražská Sparta se vrací do čela tabulky, přesto má za sebou bojovné utkání proti Slovanu Liberec. Pod Ještědem inkasovala již ve 13. minutě zásluhou domácího Matěje Valenty, a i přes řadu šancí dlouho čekala na vyrovnání. Po tristním výkonu ve zbytku první půle a dominanci ve druhé části se dočkala až v poslední minutě základní hrací doby vinou kontroverzních momentů.

Domácí Gigli Ndefe ve vápně jemně zavadil o útočníka Sparty Jana Kuchtu, nabídnutý pokutový kop dokázal Awer Mabil proměnit. Angolan navíc po druhé žluté kartě musel předčasně ze hřiště. V desáté minutě nastavení se Sparta radovala podruhé. Po zásahu videorozhodčího proměnil další nařízený pokutový kop opět Awer Mabil a poslal v desáté minutě nastavení hosty do vedení. Svěřenci trenéra Briana Priskeho se radovali i potřetí.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Těsně před závěrečným hvizdem se totiž dostal za obranu kanonýr Jan Kuchta a míč vyslaný brankářem Matějem Kovářem dostal do sítě. Sparta tak dokázala v závěru odvrátit další ztrátu a zvítězila v Liberci 3:1.Myslím si, že je v první řadě vždy důležité, se po zápase koukat na čísla. Za výhru a tři body jsme proto rádi,“ přiznal na tiskové konferenci po utkání trenér Brian Priske. Přesto neskrýval zklamání z celkového výkonu svých svěřenců.

Priske: Chyběla nám energie

Dnes ale musíme být upřímní a přiznat, že náš výkon nebyl dobrý. Hlavně v první půli nebyl vůbec akceptovatelný,“ dodává s odkazem na první brzkou inkasovanou branku. „Hráče jsme na to před zápasem upozorňovali, ale stalo se to zase. Způsob, jakým jsme branku obdrželi, je tristní a musíme na tomto aspektu zapracovat. Na druhou stranu jsme dnes nastoupili s opravdu mladým týmem, a některá pochybení jsou proto pochopitelná,“ přiznal.

Sparťané podle něj navíc polevili po euforickém vítězství proti Viktorii Plzeň před několika málo dny. „Svou roli pravděpodobně v mysli některých hráčů hrálo i středeční utkání, což samozřejmě v posledku není dobře,“ zdůraznil. První půle podle něj absolutně neodpovídala současné úrovni mužstva. „Druhý poločas byl určitě lepší, ale první byl opravdu pod naši úroveň. Chyběla nám energie, disciplína a i některé základní fotbalové dovednosti,“ kroutil hlavou.

V závěru jsme ukázali mentalitu, ví

Čelili jsme dnes dobrému týmu s dravými mladými hráči a kvalitním trenérem, který nás za náš špatný vstup potrestal,“ dodává s tím, že je za obrat v závěru rád. „V závěru jsme ale znovu ukázali, že máme dobrou mentalitu. Hnali jsme se za vítězstvím, což je jeden z důvodů, proč jsem opravdu rád, že jsem tohohle klubu součástí,“ zakončil. Sparta tak vstupuje do nadstavby, kde ji čeká Slavia, Slovácko, Bohemians, Olomouc a Plzeň, s dvoubodovým náskokem na čele.

Zasloužila si Sparta v Liberci zvítězit?