Sparta chce napravit pohárový nezdar proti Zlínu. Šance je vždycky, zní z východu Moravy

Pražská Sparta se pokusí napravit vyřazení z evropských pohárů, svěřence trenéra Pavla Vrby však čeká náročná mise. Fotbalový Zlín se totiž v posledních dvou utkáních dostal do skvělé formy a v případě bodového zisku může opustit nadstavbovou skupinu o záchranu.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Zklamání. Tak by se dala popsat jarní forma pražské Sparty, která dokázala zvítězit jen ve čtvrtfinále českého poháru proti sešívaným. V lize však zatím na první jarní úspěch čeká a po dvou remízách proti Viktorii Plzeň a Českým Budějovicím by chtěla naplno bodovat proti Zlínu. Letenské však nečeká nic lehkého, výsledkovou krizi totiž podtrhnulo středeční vyřazení z Evropské konferenční ligy.

Asistent trenéra Luboš Loučka proto doufá, že Sparta dokáže krizi překonat. „Budeme v to doufat, ač ta forma z posledních zápasů tomu úplně nenasvědčuje. Je na čase s tím něco udělat a být v té koncovce efektivnější,“ doplnil na stránkách klubu s tím, že proti Zlínu by letenští měli předvést sebevědomý výkon. „Doufejme, že to kluci vezmou za správný konec a budeme dominovat, budeme silní na balónu a budeme si věřit. Potřebujeme mít hodně střel a šancí,“ nastiňuje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pomoci by měli zejména starší hráči, důležitým faktorem však může být také návrat Ladislava Krejčího mladšího. „Ta zkušenost bude hrát velkou roli stejně jako osobnost Ladislava Krejčího, který je přirozený vůdce a má to v sobě. Zkušení do toho musí promluvit. Na to se musí nabalit i mladší kluci, kteří se nemohou jen vézt a musí převzít zodpovědnost,“ dodává a upřesňuje, že na Letnou bude moci dorazit až polovina kapacity stadionu.

Sparta se neporáží každý den, zní ze Zlína

Věřím tomu, že sparťanský fanoušek se těší zpět na stadion a požene nás kupředu i přesto, že to teď není úplně ideální,“ dodal. Uspět však bude chtít také Zlín, který se po vítězstvích proti Slovanu Liberec a Slovácku může odpoutat od nadstavbové skupiny o udržení. „Vždy když se daří, tak sebevědomí roste, ale určitá pokora tam musí být, aby to nesklouzlo do nějaké lehkovážnosti,“ upozorňuje pro klubový web asistent trenéra Zlína David Hubáček.

iZdroj fotografie: Reuters

Je příjemné, když se to zvládne. Trochu jsme si těmi dvěma zápasy pomohli, aby se nám líp pracovalo, ale chceme v tom nastavení pokračovat a jet dál. Nesmíme usnout na vavřínech,“ pokračuje. „Bylo by to moc pěkné, ale je to Sparta. Ta se neporáží každý den. Šance je vždycky a záleží, jak k tomu přistoupíme my a jak k tomu přistoupí Sparta,“ zakončil. Zlín se o překvapení pokusí již dnes od 18:00. Utkání vysílá přímým přenosem O2 TV Sport.

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články