Španělský fotbal začne nakonec dříve, než se původně předpokládalo

Zdroj fotografie: sport.bigmir.net

Španělská fotbalová liga už má termín svého restartu známý. Sice se nejprve spekulovalo o polovině června, ale nyní už je jasné, že to bude dříve. Vše by mělo odstartovat již za 14 dní.

U nás se fotbalová liga rozběhla již o víkendu, a to dohrávkou Teplic s Libercem. Německá Bundesliga už se nějaký čas hraje. A jak vypadá situace ve Španělsku? Španělská fotbalová liga už má také své termíny a tak se už přesně ví, kdy by mohli jednotlivé hráči konečně po delší pauze vyběhnout na hřiště.

Dříve, než se čekalo

Původně se spekulovalo o tom, že by se španělská fotbalová liga měla odstartovat až zhruba v polovině června. Konkrétně tedy 12.6. Spekulovalo se také o tom, že restart ligy v tomto termínu bude spojený se zápasem mezi kluby FC Sevilla a Betisem. Datum je nakonec jiné a pro příznivce fotbalu jistě potěšující. Datem, kdy by se měla liga přerušená kvůli koronaviru restartovat, je 8. června. Toto datum bylo potvrzeno i ze strany španělské vlády. Toto datum se netýká jenom první ligy, ale ve stejný termín bude moci být restartována také druhá liga. Španělský fotbal se tak rozběhne ve společný den.

Zdroj fotografie: isport.ua

Trénovat už mohou

Po přerušení ligy kvůli koronaviru došlo také k tomu, že byly klubům a jednotlivým hráčům také zakázány tréninky. Ti se tak museli spokojit jenom s možností individuálních příprav. K povolení společných tréninků a k otevření tréninkových center však už také došlo. Nutno však dodat, že stále tomu není v plnohodnotném režimu, jelikož kromě přísnějších bezpečnostních opatření je třeba respektovat i to, že zatím je možný trénink jenom v menších skupinkách.

Zdroj fotografie: tsn.ua

Zbývá jedenáct kol

Osmého června se liga znovu restartuje, a pokud půjde vše bez problémů, hlavně z bezpečnostního hlediska, odehraje se celkem 11 ligových kol, které po přerušení z března ještě zbývá dohrát. Současná tabulka ukazuje, že o vítězi stále nemusí být jasno, to proto, že na prvním místě španělské ligy je Barcelona, která má před druhým Realem Mandrid pouze minimální náskok, a to v podobě pouze dvou bodů.