Šilhavý: Na začátku jsme je překvapili aktivitou a tím, že jsme hráli odvážně. Škoda, že jsme neskórovali

I když čeští reprezentanti nestačili na Španělsko a prohráli 0:2, trenér Jaroslav Šilhavý hodnotil nedělní utkání Ligy národů pozitivně. Mrzela ho jen slabá produktivita.

i Zdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace
                   

Začátek utkání nebyl z české strany vůbec špatný. Hosté hýřili aktivitou a po šancích Černého a Kuchty musel zasahovat španělský gólman Simón. „Myslel jsem si, že nás zatlačí víc, ale myslím, že jsme je trochu překvapili svou vlastní aktivitou a tím, že jsme hráli odvážně. Jen je škoda, že jsme neskórovali,“ řekl na tiskové konferenci trenér Jaroslav Šilhavý. Španělé skórovali ve 24. minutě z první střely na branku.

Král nezklamal

Po půlhodině musel kvůli zdravotnímu problému střídat Sadílek a na hřiště zamířil Alex Král, který předvedl velmi dobrý výkon. Vnímali jsme, že během sezóny moc nehrál a víme, že jeho nominace byla kritizována. Ale pořád ho bereme jako výborného fotbalistu. Věříme, že udělá v létě nějaký dobrý přesun do mužstva, kde bude pravidelně hrát,“ poznamenal na adresu Krále kouč Šilhavý.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Po změně stran mohl vyrovnat Pešek, šanci ale neproměnil. Gólem neskončila ani dalekonosná rána Krále, kterou vyrazil španělský brankář na roh. Domácím se vedlo v zakončení lépe, v 75. minutě zvýšil na konečných 2:0 Pablo Sarabia. „Ve Španělsku jsme odehráli velmi dobrý zápas. Sahali jsme po zdramatizování, byli jsme aktivní a nebezpečí. Bohužel jsme neproměnili šance, ale celkově nás podobné duely posouvají dál,“ uvedl trenér českého národního týmu.

Porazí Češi doma Portugalsko?

Liga národů má další zápasy na programu v září. Češi nejprve přivítají Portugalsko a poté odehrají závěrečný duel skupiny A2 ve Švýcarsku. „Celkově ten vývoj skupiny je očekávaný. Portugalci a Španělé potvrdili roli favoritů. Budeme se připravovat na domácí zápas s Portugalskem, které je sice těžkým soupeřem, ale všichni jsme si ověřili, že je můžeme potrápit a budeme chtít získat body hned v domácím zápase. Případně si to pak rozdáme přímo se Švýcarskem o záchranu,“ dodal trenér Šilhavý.

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Prodej auta na náhradní díly krok za krokem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat