Šilhavý: Na začátku jsme je překvapili aktivitou a tím, že jsme hráli odvážně. Škoda, že jsme neskórovali

I když čeští reprezentanti nestačili na Španělsko a prohráli 0:2, trenér Jaroslav Šilhavý hodnotil nedělní utkání Ligy národů pozitivně. Mrzela ho jen slabá produktivita.

i Zdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace
                   

Začátek utkání nebyl z české strany vůbec špatný. Hosté hýřili aktivitou a po šancích Černého a Kuchty musel zasahovat španělský gólman Simón. „Myslel jsem si, že nás zatlačí víc, ale myslím, že jsme je trochu překvapili svou vlastní aktivitou a tím, že jsme hráli odvážně. Jen je škoda, že jsme neskórovali,“ řekl na tiskové konferenci trenér Jaroslav Šilhavý. Španělé skórovali ve 24. minutě z první střely na branku.

Král nezklamal

Po půlhodině musel kvůli zdravotnímu problému střídat Sadílek a na hřiště zamířil Alex Král, který předvedl velmi dobrý výkon. Vnímali jsme, že během sezóny moc nehrál a víme, že jeho nominace byla kritizována. Ale pořád ho bereme jako výborného fotbalistu. Věříme, že udělá v létě nějaký dobrý přesun do mužstva, kde bude pravidelně hrát,“ poznamenal na adresu Krále kouč Šilhavý.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Po změně stran mohl vyrovnat Pešek, šanci ale neproměnil. Gólem neskončila ani dalekonosná rána Krále, kterou vyrazil španělský brankář na roh. Domácím se vedlo v zakončení lépe, v 75. minutě zvýšil na konečných 2:0 Pablo Sarabia. „Ve Španělsku jsme odehráli velmi dobrý zápas. Sahali jsme po zdramatizování, byli jsme aktivní a nebezpečí. Bohužel jsme neproměnili šance, ale celkově nás podobné duely posouvají dál,“ uvedl trenér českého národního týmu.

Porazí Češi doma Portugalsko?

Liga národů má další zápasy na programu v září. Češi nejprve přivítají Portugalsko a poté odehrají závěrečný duel skupiny A2 ve Švýcarsku. „Celkově ten vývoj skupiny je očekávaný. Portugalci a Španělé potvrdili roli favoritů. Budeme se připravovat na domácí zápas s Portugalskem, které je sice těžkým soupeřem, ale všichni jsme si ověřili, že je můžeme potrápit a budeme chtít získat body hned v domácím zápase. Případně si to pak rozdáme přímo se Švýcarskem o záchranu,“ dodal trenér Šilhavý.

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články