Tomáš Souček: Můžeme psát historii West Hamu United. Jaký velký krok čeká Moyesovy svěřence?

Anglický West Ham může podle českého reprezentanta Tomáše Součka již brzy psát novou kapitolu své historie.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Déle, než čtyři dekády čekali fanoušci anglického West Hamu na postup do čtvrtfinále evropské soutěže. Nyní mají proti francouzskému Olympique Lyon udělat další krok a probojovat se mezi čtyři nejlepší celky Evropské ligy. Tím by dosáhli nejlepšího pohárového výsledku od roku 1976. „Jsem velmi nadšený, protože je to čtvrtfinále Evropské ligy,“ prohlásil s úsměvem pro klubový web český reprezentant v barvách kladivářů Tomáš Souček.

Mnoho kluků toho nedosáhlo za celý život, ale my jsme tady a je to opravdu velká věc,“ ví sedmadvacetiletý středopolař. „Jsme jeden zápas od semifinále a můžeme psát historii West Hamu, takže je to skvělé. Věřím, že máme opravdu velkou šanci vzhledem k tomu, jsme hráli doma proti Lyonu,“ nastiňuje s odkazem na úvodní zápas v Londýně, který dopadl nerozhodným výsledkem 1:1.

iZdroj fotografie: West Ham United FC

Utkání jsme dohrávali po červené kartě v oslabení, a přesto jsme dokázali uhrát remízu. Takže máme opravdu velkou šanci, ale musíme si věřit a být na zápas prostě psychicky připraveni,“ burcuje Souček, který by rád rozšiřoval svou sbírku třiceti startů v evropských pohárech i na závěr letošního ročníku. „Doufám, že předvedeme výkon jako ve druhém utkání se Sevillou, protože to bylo skvělé,“ vzpomíná na výhru 2:0 v prodloužení, při které skóroval.

Souček: Proti Seville jsme ukázali kvalitu

Naše kvalita, naše mentalita a náš týmový duch se ukázal naplno. Byli jsme lepším týmem a zasloužili jsme si postup. Doufám, že to zopakujeme i proti Lyonu,“ zakončil Souček, který v aktuální sezóně odehrál již 43 utkání, další čtyři starty pak přidal v barvách národního týmu. Podle nejlepšího střelce West Hamu Michaila Antonia zažívá klub skvělou sezónu a bylo by ztrátou vypadnout z Evropy již nyní.

Byli jsme docela odolní, a když se nám něco nepovedlo, vždy jsme se z toho dostali,“ hodnotí jamajský reprezentant. „Věříme, že můžeme přijet kamkoliv a vyhrát jakýkoliv zápas. A to je náš plán i nyní: předvést výkon a vyhrát,“ dodal dvaatřicetiletý kanonýr, který letos nasázel deset branek.

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články