Souček po vítězství nad Nizozemskem promluvil o kapitánské pásce, fanoušcích i Dánsku – SportyŽivě

Souček po vítězství nad Nizozemskem promluvil o kapitánské pásce, fanoušcích i Dánsku

i zdroj fotografie: Reuters
                   

S kapitánskou páskou na rameni dovedl český národní tým k velkému vítězství. Šestadvacetiletý záložník Tomáš Souček po vítězství v osmifinále evropského šampionátu promluvil jak o změnách v sestavě, tak o soupeři v další fázi turnaje.
Souček navléknul kapitánskou pásku na šampionátu vůbec poprvé, vinou zranění totiž absentoval Vladimír Darida. „Je to velká čest. Chtěl jsem, aby se na mě kluci mohli spolehnout na hřišti i mimo něj. Tvrdě pracujeme a pak z toho mohou vylézt i individuality. To se dnes znovu ukázalo. Nizozemsko bylo favorit, mají jednu hvězdu vedle druhé, ale rozdali jsme si to s nimi a presovali, co to dalo,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zdroj fotografie: Depositphotos

„Nepustili jsme je tolik do hry a jsem moc rád, jak jsme to ve druhé půli ukončili,“ komentoval a promluvil i o změnách v sestavě. Do základní sestavy se podívali jak Antonín Barák, tak Pavel Kadeřábek nebo Petr Ševčík. „Jsme velká parta, přišly nějaké vynucené změny… Ale kdo nastoupil, podal skvělý výkon. Zase se ukázalo, že jsme velký tým,“ míní hráč anglického West Hamu United.

Rád bych výhru věnoval i klukům, kteří s námi bohužel nemohou být z různých důvodů na mistrovství. Jirka Pavlenka, Lukáš Provod, Ondra Kúdela… Výhra patří i jim a samozřejmě našim skvělým fanouškům, kteří nám moc pomohli,“ prohlásil a pochválil i české fanoušky, kteří byli v maďarské Budapešti slyšet. „Bylo to úžasné, skoro 70 tisíc fanoušků a ti naši nás podporovali celý zápas. Jsme rádi, že jsme jim to mohli vrátit výkonem a výhrou,“ ví.

iZdroj fotografie: Depositphotos

V sobotu jej však čeká další krok. Češi totiž budou bojovat o semifinálovou účast s reprezentací Dánska, která v osmifinále zdolala čtyřmi brankami Wales a i bez kapitána Christiana Eriksen se dostala do vítězné formy. „Jsou také skvělí, musíme se na ně připravit, aby to vypadalo jako dnes. Času na přípravu bude dost, ale naše cesta turnajem rozhodně skončit nemusí,“ věří rodák z Havlíčkova Brodu.

zdroj: FAČR, transfermarkt.com, ČT Sport

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 180 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace