Odmítání reprezentačních pozvánek? Nerozumím tomu, přiznává Tomáš Souček

Český reprezentant v barvách anglického West Hamu United Tomáš Souček promluvil o náročné sezóně, pozvánkách do reprezentace i budoucnosti národního týmu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dlouhodobě patří k nejvytěžovanějším českým fotbalistům, v uplynulém ročníku odehrál téměř maximální zápasovou porci. Osmadvacetiletý záložník Tomáš Souček zasáhl do 36 utkání anglické Premier League, jedenáctkrát nastoupil v Evropské konferenční lize a dvakrát v FA Cupu. Dvanáctkrát navíc oblékl také dres reprezentace. Přesto pro Radiožurnál Sport přiznal, že si nedokáže představit odmítnout pozvánku do národního týmu.

Nerozumím [tomu, že někdo reprezentaci odmítá]. Já tomu rozumím, až na odmítnutí v tom případě, kdy si hráči řeknou, že se jejich kariéra chýlí ke konci a že na reprezentaci už nemají. V tomto případě chápu, že chtějí končit v tom nejlepším,“ prohlásil bývalý hráč pražské Slavie, Slovanu Liberec či Viktorie Žižkov. „Když ale někdo řekne, že teď na sraz pojede a teď ne, tak to k tomu nepatří. Hráč má hrát za reprezentaci kdykoliv jen může, pokud je zdravý,“ zdůrazňuje.

iZdroj fotografie: West Ham United FC

Sám kapitán národního týmu zároveň přiznává, že se snaží k reprezentování motivovat i své spoluhráče. „Já to tak beru a snažím se motivovat všechny hráče, že chci hrát zápasy, aby všichni viděli, že reprezentace je správná volba,“ dodává jeden z nevytěžovanějších českých fotbalistů. Zároveň dodává, že program je v rozjeté sezóně doslova našlapaný. „Náročné to je, ale je tam vždy prostor. Rád změním atmosféru a přijedu do české kabiny,“ míní.

Souček: Věřím, že nás čeká dobré období

Reprezentace je speciální, protože chceme hrát za vlastní zemi,“ uvedl odchovanec havlíčkobrodského fotbalu. Podle Součka navíc současný národní tým čeká vydařená éra. „Věřím, že nás čeká dobré období a dobré příležitosti. Hrajeme kvalifikaci o Euro v Německu. Jsou tam skvělé stadiony, je to blízko pro Čechy, takže fanouškovsky to může být zajímavé pro hráče i fanoušky. Tam se chceme dostat a udělat tam úspěch,“ řekl.

Jedním dechem však dodává, že jeho výraznou ambicí je i kvalifikace na světový šampionát za dva roky. „Česko na mistrovství světa dlouho nebylo,“ dodává s odkazem na jedinou účast národního týmu na šampionátu v roce 2006. „Je to pro nás taky velká příležitost a všichni víme, že Amerika teď fotbal hodně propaguje a udělá to hodně veliké. Mám v hlavě Euro a mistrovství světa, což jsou dvě soutěže, kam se chceme dostat a udělat úspěch,“ zakončil pro Radiožurnál Sport.

Souhlasíte se Součkem v tom, že hráči by neměli odmítat reprezentační pozvánky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články