Sor zamířil z Baníku do Slavie, opačným směrem míří rychlonohý křídelník. Jak na přestup reagoval kouč Trpišovský?

Je dokonáno. Pražská Slavia po dlouhých jednáních získala jednadvacetiletého nigerijského křídelníka Yiru Sora z Baníku Ostrava, opačným směrem míří finanční kompenzace a Ubong Ekpai.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Téměř dva týdny se spekulovalo o přestupu teprve jednadvacetiletého křídelníka Yiry Sora, který na podzim zářil v ostravském Baníku, do jednoho z pražských celků. Slezský klub nejprve odmítnul nabídky pražské Sparty, podmínky Ostravy na prodej hráče byla ochotna naplnit až Slavia. „Dlouhodobě platí, že Baník není nucen hráče prodávat za každou cenu,“ prozradil sportovní šéf klubu Alois Grussmann.

Neměli jsme to v žádném případě nastaveno tak, že ho prodáme prvnímu zájemci a první nabídce. Opakovaně jsme jich několik odmítli a vzhledem k jeho potenciálu jsme už dříve vyvíjeli aktivitu směrem k jeho setrvání v Baníku, případně podepsání nové smlouvy. Hráč však projevoval zájem odejít a pak už bylo smysluplnější nastavit si cenovou politiku jeho případného prodeje než naléhat na jeho setrvání,“ doplnil Grussmann.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Ten zároveň prozradil, že šlo složitá jednání. „Jednání to byla opravdu nesmírně složitá a tvrdá, ale stejně tak se dá říct, že i korektní. Měli jsme jasně vymezené pole našich zájmů, ze kterých jsme nebyli ochotni ustupovat, a ty se nakonec povedlo vyjednat a prosadit,“ uvedl pro stránky klubu Grussmann. Přesto se přesun nakonec uskutečnil a do Ostravy míří nejen finanční kompenzace, ale také křídelník Ubong Ekpai, který bude v klubu hostovat s opcí.

Sledovali jsme ho dlouhodobě, uvedl Trpišovský

Sor, který je nigerijský mládežnickým reprezentantem, byl podle trenéra sešívaných Jindřicha Trpišovského v hledáčku Slavie již od svých začátků v Ostravě. Je to hráč, kterého jsme sledovali po celou dobu jeho působení v Česku. Třetí nebo čtvrtý zápas v lize hrál na Slavii proti nám a tam s ním proběhl první kontakt. S Peterem Olayinkou jsme ho tam společně odchytili,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Víme, že to je typ křídelního hráče, který je nejrychlejší z rychlých. Je mimořádně rychlostně i běžecky vybavený, klasické křídlo. Navíc se umí orientovat ve zhuštěném prostoru, má body a dokáže se dostat z těžkých situací,“ zhodnocuje Trpišovský, který jedním dechem dodává, že v nigérijském mladíkovi je stále spousta nenaplněného potenciálu. „Je v Evropě rok, bude s ním ještě samozřejmě práce, ale má velice zajímavý potenciál,“ uvedl.

Čtvrtá posila pro sešívané

Jsme rádi, že se to podařilo udělat, protože jsme o něj dlouho usilovali. Jsme rádi, že je u nás, vidíme v něm velký potenciál do našeho systému,“ dodal. Pro sešívané tak jde o čtvrtý příchod v tomto přestupovém okně. Do Edenu již dříve zamířil obránce Českých Budějovic Maksim Talovjerov, záložník Vlašimi Filip Blecha a po ročním hostování klub aplikoval opci na ukrajinského reprezentanta Tarase Kačarabu.

Zdroj: FC Baník Ostrava, SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní