Son a Dier v slzách. Tottenham nestačil na Manchester City, Guardiola slaví jubileum

Zdroj fotografie: Reuters

37 let. Tak dlouho čeká londýnský Tottenham Hotspurs na cennou trofej, po finále EFL Cupu je však jisté, že pro svěřence Ryana Masona čekání nekončí. Naopak čtvrtý triumf v řadě slaví Manchester City, který rozhodl gólem Aymerica Lamprteho osm minut před koncem.

Pro Pepa Guardiolu znamenalo vítězství již pětadvacátou trofej, kterou získal jako manažer. „Je to skvělé. Byl jsem ve velkých klubech, Barceloně, Bayernu Mnichov a tady. To je důvod, proč to bylo snadnější,“ prohlásil. „Jsme neskutečně šťastní, že jsme to dnes zvládli a že jsme získali už čtvrté celkové vítězství v řadě v této soutěži,“ dodal. Přesto se však finálové vítězství nerodilo snadno.

Zdroj fotografie: Reuters

Spurs, které během minulého týdne opustil kouč José Mourinho, s Ryanem Masonem na lavičce dlouho drželi nerozhodný stav. Osm tisíc fanoušků tak muselo čekat na otevření skóre 82 minut, než se po přímém kopu Kevina De Bruyneho zjevil ve vápně Aymeric Laporte a efektivní hlavičkou k tyči zakončil. „Obecně měli nějaké šance, ale odehráli jsme dobré utkání,“ uvedl po utkání Guardiola, který ocenil i fanoušky.

„Nebyl to plný stadion, ale fanoušci i přesto vytvářeli skvělou atmosféru,“ dodal španělský kouč. Po závěrečném hvizdu naopak skončili v slzách Eric Dier a Heung-Min Son, kteří na klubovou trofej stále čekají. „Je to bolest, zažil jsem to i jako hráč. Hrál jsem za Spurs a zažil jsem prohry ve finále, takže vím, jak se cítí. Znám ten pocit. Je normální, že je to trápí, protože to ukazuje to, jak jim na úspěchu záleží,“ prohlásil po utkání kouč Tottenhamu Ryan Mason.

Téhle skupině hráčů hluboce záleží na budoucnosti klubu. To, co jsme viděli dnes, je výkon na hranici možností, odevzdali na hřišti doslova sto procent. Snažili jsme se, dobře jsme pracovali, ale dnes to nestačilo,“ dodal Mason.

Naše snaha ztroskotala na tom, že Manchester City má čtyři nebo pět let toho samého trenéra, který má nacvičené určité situace na které je jeho mužstvo uzpůsobeno. Ale jen fakt, že jsme věřili, že můžeme zvítězit a bojovali jsme až do konce o něčem vypovídá,“ zakončil.