Šokuje Critiano Ronaldo? Podle italských médií se jedná o překvapivém přestupu do Anglie

Zdroj fotografie: Reuters

Přestup léta je na spadnutí. Portugalský kanonýr Cristiano Ronaldo má podle italského deníku Gazzetta dello Sport namířeno do anglické Premier League, ve které působil mezi lety 2003 až 2009. Zájem má údajně Manchester United.

Letošní ročník zdaleka nepatří v kariéře šestatřicetiletého rodáka z portugalského Funchalu k těm nejpovedenějším. Jeho Juventus se trápí, v osmifinále Ligy mistrů překvapivě padl proti Portu, ligový triumf se mu také vzdaluje. Na první Inter Milán ztrácí šest kol před koncem soutěže propastných jedenáct bodů. I to by měl být jeden z důvodů, proč by Ronaldo měl chtít zavítat zpět na Old Trafford.

Podle italského deníku Gazzetta dello Sport není slavný kanonýr, nosící na dresu číslo sedm, v dresu turínského velkoklubu spokojený a zvažuje změnu. Kritika na individuální přístup portugalského reprezentanta v dresu Staré dámy navíc sílí. Před několika dny se ostře opřel do výkonů bývalého hráče Sportingu Lisabon nebo Realu Madrid i bývalý dlouholetý záložník Juventusu Massima Maura.

Zdroj fotografie: Reuters

Ronaldo nikdy nebyl lídr, je jedno, kde zrovna hrál a nikdy jím nebude. On je jako společnost, firma a jeho obrat je pro něj důležitější než úspěch celého týmu,“ prohlásil Mauro, který v kariéře nastupoval i za Neapol. „Cristiano nemá zájem táhnout kupředu své spoluhráče spolu s ním, vždy chce míč pro jen pro sebe a chce být tím, kdo skóruje. Je to skvělý individualista, ale není to týmový hráč,“ uvedl.

Podle něj se navíc Juventus s šestatřicetiletým Portugalcem v sestavě nezlepšuje, ba naopak. „Z pohledu výsledků, Juventus se s ním absolutně nezlepšil oproti minulým letům. Dokonce se výsledkově zhoršili, což lze vidět na výsledcích v Lize mistrů. To je důvod, proč si myslím, že bude pro obě strany lepší se rozdělit,“ míní. Stejný názor by mohl mít i současný kouč Turíňanů Andrea Pirlo, který preferuje kolektivní způsob hry.

Zdroj fotografie: Reuters

Jak nyní informuje Gazzeta dello Sport, dokonce již mělo dojít ke kontaktu mezi zástupci anglického Manchesteru United a Jorgem Mendesem, tedy agentem Cristiana Ronalda. Sám hráč již několikrát naznačoval, že by si dokázal představit možnost vrátit se na Old Trafford, kde mezi roky 2003 a 2009 dokázal pod taktovkou Alexe Fergusona nastřílet 84 branek a fanoušci si jej zamilovali.

Přestup je pravděpodobný i z finančního hlediska. Juventus vzhledem k neúspěšně rozehrané sezóně nemá jistotu účasti v Lize mistrů, vinou koronavirové situace navíc vykazuje vysoké ztráty.

I proto byl šéf klubu Andrea Agnelli jedním z největších zastánců projektu Evropské Super Ligy, která měla přinést do klubové kasy další miliardy korun. Ten se však neuskuteční a tak by právě prodej Ronalda, jehož plat by značně klubové kase ulevil, mohl být ideální možností.