Slovenský zápasník Klein promluvil o působení v UFC, budoucnosti a tlaku. Je na stole návrat do Oktagonu? - SportyŽivě

Slovenský zápasník Klein promluvil o působení v UFC, budoucnosti a tlaku. Je na stole návrat do Oktagonu?

Je vůbec prvním Slovákem, který kdy v nejprestižnější organizaci smíšených bojových umění UFC nastoupil. Přesto Ľudovít Klein zažívá po skvělém úvodu krizi a bojuje o novou smlouvu.

i Zdroj fotografie: Oktagon MMA
                   

Slovenský zápasník Ľudovít Klein stojí před velkou výzvou. Bojovník, který dříve působil v organizacích Oktagon nebo XFN, se v loňském roce stál vůbec prvním reprezentantem své země, který kdy nastoupil do zápasu prestižní UFC. Jeho start byl raketový a hned na úvod zdolal australského bijce Shana Younga. V letošním roce však již úspěchy nesbíral. Nejprve prohrál na body s Michaelem Trizanem, naposledy pak padl s Natem Landwehrem již ve třetím kole.
Byl jsem ze sebe mega zklamaný, protože v přípravě jsem vše přizpůsobil vítězství,“ prohlásil pro slovenský deník Šport Klein, který prohrál po škrcení zvaném anakonda. „Po zápase jsem potřeboval dva týdny, abych se z toho dostal. Jsem v pohodě, už se připravuji na další zápas. Mohlo by to být v prvních měsících příštího roku, možná v únoru. Naštěstí jsem se při zápase nezranil, jen mě bolelo srdce,“ dodává.


iZdroj fotografie: Oktagon MMA

Rodáka z Nitry čeká těžká úloha, do konce jeho kontaktu s UFC totiž zbývá pouhé jedno utkání a je otazníkem, zda bude chtít slavná organizace se slovenským zápasníkem smlouvu prodloužit. Klein očekává za budoucího soupeře také zápasníka, bojujícího o smlouvu, konečné slovo však podle něj bude mít vedení samotné organizace. „Vedení UFC je nevyzpytatelné. Po prohře mi mohou prodloužit smlouvu a po výhře mě propustit,“ tuší.

Oktagon? Můj manažer by mě podepsal jinde

Budu se soustředit na svůj úkol předvést atraktivní výkon a v ideálním případě ukončit zápas před limitem, aby neměli na výběr,“ doplňuje pro slovenský Šport s tím, že tlak necítí. „Vůbec to tak neberu. Ano, dostat se do UFC byl sen, i když jsem si to představoval jinak. A udělám vše pro to, abych tam ještě pár let zůstal. Ale pokud to nevyjde, můj život neskončí a já nezačnu odcházet. Je mi 26 let a dokud mě to baví, navzdory kritice a „haterům“, budu bojovat dál,“ dodává.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Zároveň zdůraznil, že v případě neprodloužení smlouvy není na stole možnost návratu do Oktagonu. „Můj manažer mi řekl, že kdyby náhodou, okamžitě mě podepíše s Bellatorem nebo PFL (Professional Fighters League pozn. red.). Nehodlám prohrát, ale o budoucnosti mimo UFC teď neuvažuji,“ zakončil šestadvacetiletý bojovník.

Zdroj: Šport

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
6 nejspolehlivějších dvoulitrových dieselových motorů všech dob. I přes častou kritiku a mediální tlak mají nesporné výhody
ArmádníZpravodaj.cz
F-22 Raptor Spojené státy neprodaly ani nejlepším spojencům. Vývoj je stál miliardy dolarů
Události247.cz
„Brzy nám může chybět až deset tisíc učitelů,“ varuje šéf školských odborů František Dobšík. Malý růst učitelských platů vnímá jako podraz
VědaŽivě.cz
Prodavačka otevřeně promluvila o tom, jak supermarkety zákazníky šidí. Potraviny zepředu nikdy nebrat, varuje