Slovenský zápasník Klein promluvil o působení v UFC, budoucnosti a tlaku. Je na stole návrat do Oktagonu?

Je vůbec prvním Slovákem, který kdy v nejprestižnější organizaci smíšených bojových umění UFC nastoupil. Přesto Ľudovít Klein zažívá po skvělém úvodu krizi a bojuje o novou smlouvu.

i Zdroj fotografie: Oktagon MMA
                   

Slovenský zápasník Ľudovít Klein stojí před velkou výzvou. Bojovník, který dříve působil v organizacích Oktagon nebo XFN, se v loňském roce stál vůbec prvním reprezentantem své země, který kdy nastoupil do zápasu prestižní UFC. Jeho start byl raketový a hned na úvod zdolal australského bijce Shana Younga. V letošním roce však již úspěchy nesbíral. Nejprve prohrál na body s Michaelem Trizanem, naposledy pak padl s Natem Landwehrem již ve třetím kole.

Byl jsem ze sebe mega zklamaný, protože v přípravě jsem vše přizpůsobil vítězství,“ prohlásil pro slovenský deník Šport Klein, který prohrál po škrcení zvaném anakonda. „Po zápase jsem potřeboval dva týdny, abych se z toho dostal. Jsem v pohodě, už se připravuji na další zápas. Mohlo by to být v prvních měsících příštího roku, možná v únoru. Naštěstí jsem se při zápase nezranil, jen mě bolelo srdce,“ dodává.

iZdroj fotografie: Oktagon MMA

Rodáka z Nitry čeká těžká úloha, do konce jeho kontaktu s UFC totiž zbývá pouhé jedno utkání a je otazníkem, zda bude chtít slavná organizace se slovenským zápasníkem smlouvu prodloužit. Klein očekává za budoucího soupeře také zápasníka, bojujícího o smlouvu, konečné slovo však podle něj bude mít vedení samotné organizace. „Vedení UFC je nevyzpytatelné. Po prohře mi mohou prodloužit smlouvu a po výhře mě propustit,“ tuší.

Oktagon? Můj manažer by mě podepsal jinde

Budu se soustředit na svůj úkol předvést atraktivní výkon a v ideálním případě ukončit zápas před limitem, aby neměli na výběr,“ doplňuje pro slovenský Šport s tím, že tlak necítí. „Vůbec to tak neberu. Ano, dostat se do UFC byl sen, i když jsem si to představoval jinak. A udělám vše pro to, abych tam ještě pár let zůstal. Ale pokud to nevyjde, můj život neskončí a já nezačnu odcházet. Je mi 26 let a dokud mě to baví, navzdory kritice a „haterům“, budu bojovat dál,“ dodává.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zároveň zdůraznil, že v případě neprodloužení smlouvy není na stole možnost návratu do Oktagonu. „Můj manažer mi řekl, že kdyby náhodou, okamžitě mě podepíše s Bellatorem nebo PFL (Professional Fighters League pozn. red.). Nehodlám prohrát, ale o budoucnosti mimo UFC teď neuvažuji,“ zakončil šestadvacetiletý bojovník.

Zdroj: Šport

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Chcete nový automobil? Vyzkoušejte nákup v aukci!
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruské námořnictvo v Černém moři trpí. Ztráty jsou zřejmě velké, ale Kreml se je snaží všemožně maskovat
Události247.cz
Události247.cz
Představitelé zemí Evropské unie na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
HONEYWELL Zve STUDENKY TECHNICKÝCH OBORŮ do soutěže „SHE STEM AWARD“