Slovan Liberec získal cenného žolíka v boji o poháry. Rychlý, běhavý, pracovitý, prohlásil Hoftych

Zdroj fotografie: Reuters

V letošním ročníku si zahráli základní skupinu Evropské ligy a v pohárové Evropě bezpochyby chtějí zůstat i nadále. Fotbalistům Slovanu Liberec by k umístění do čtvrtého místa měl dopomoci i šestadvacetiletý ofenzivní univerzál Jakub Nečas, který přichází z Bohemians 1905. „Jde o hodně rychlého, běhavého a pracovitého hráče,“ prohlásil na adresu bývalého mládežnického reprezentanta pro klubový web kouč Pavel Hoftych.

Ten má s držitelem devadesáti prvoligových startů zkušenost právě z národního týmu. „S Jakubem jsem spolupracoval už v reprezentaci do dvaceti let. Jedná se o technicky slušně vybaveného fotbalistu, který nám určitě může pomoct zvednout konkurenci na kraji zálohy,“ prohlásil pro fcslovanliberec.cz. „Při hře na dva útočníky je využitelný také v roli podhrotového hráče, několikrát nastoupil dokonce i na hrotu, ale vzhledem k jeho menší postavě nejde typologicky o jeho pozici,“ dodal.

„Moje vzpomínky na trenéra Hoftycha jsou samozřejmě dobré, protože jsme se potkávali v reprezentaci, to mluví samo za sebe,“ uvedl na adresu temperamentního kouče. „Mám ho rád jako trenéra, sedí mi jeho styl. Rozumíme si i osobně, i proto věřím, že si mě vybral. První telefon o zájmu Slovanu byl přímo od pana Hoftycha. Mluvili jsme spolu, probrali jsme jeho i moje očekávání. Myslím, že jsme na stejné vlně a doufám, že vše půjde tak, jak má,“ zakončil.

Odchovanec pražské Sparty, který si zahrál i za Mladou Boleslav, Pardubice nebo Vlašim, odchází z Ďolíčku po třech a půl letech. „Chtěl bych jménem klubu vyjádřit Kubovi vřelé díky za jeho výkony a odvedenou práci pro Bohemku. Nejednou svým gólem rozhodl zápas, zvlášť v době, kdy jsme hráli o záchranu. Kádr je aktuálně široký a v útoku máme velkou konkurenci. Měl by složité se prosadit, a proto jsme mu umožnili odchod do jiného týmu,“ dodal pro bohemians.cz sportovní ředitel klubu Miroslav Držmíšek.

(zdroj fotografie: PxHere)

Sám Nečas v rozhovoru pro klubový web podještědského klubu přiznává, že doufá ve větší prostor. „Za poslední půlrok jsem toho neodehrál tolik. I tato situace vedla k přestupu do Liberce. Věřím, že svými výkony, góly a asistencemi pomohu Slovanu k co nejvyššímu umístění. Jsem si vědom, že se jedná o kvalitní mužstvo a ambicí jsou zde poháry. Věřím, že moje výkony pomůžou k tomu, abychom na konci sezóny mohli oslavit postup do pohárů,“ prozradil.

Premiéra v dresu Severočechů jej může čekat již ve čtvrtek, kdy Liberec v rámci českého poháru nastoupí proti Viktorii Žižkov. O víkendu pak aktuálně páté mužstvo prvoligové tabulky čeká v domácím prostředí souboj s Dynamem České Budějovice.