Slovan Liberec hlásí první odchody. Klub nepočítá s bývalou hvězdou Slavie ani vítězem domácího poháru

První změny v kádru hlásí liberecký Slovan. Osmý celek základní části uplynulého ročníku opouští bývalá hvězda Slavie nebo kmenový hráč italského Hellasu Verona.

i Zdroj fotografie: FC Slovan Liberec
                   

Rozporuplnou sezónu má za sebou Slovan Liberec. Severočeši započali ročník nejhorším možným způsobem, a ještě několik týdnů před koncem kalendářního roku bojovali o holé udržení mezi elitou. Neočekávaný úkol však pod novým koučem Lubošem Kozlem zvládli a v závěru soutěže dokonce bojovali o nejvyšší nadstavbovou skupinu. Přesto sezónu zakončili porážkou v semifinále skupiny o umístění proti Sigmě Olomouc.

Není proto divu, že vedení podještědského celku plánuje okysličení kádru a odchod několika hráčů, kteří nepodávali dostatečné výkony. Jedním z nich je dvaatřicetiletý křídelník Miroslav Stoch, který do Liberce přicházel s velkými očekáváními. Bývalý slovenský reprezentant, který zářil v dresu pražské Slavie nebo Fenerbahce, však nastoupil jen k 262 minutám a nyní se s klubem loučí.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Do letní přípravy mužstva ze stadionu U Nisy nezasáhne ani trojice hráčů, kterým skončilo hostování. Jmenovitě se jedná o Lukáše Štětinu, útočníka pražské Slavie Júsufa Hilála a kmenového hráče italského Hellasu Verona Ľubomír Tuptu. „Děkujeme jim za jejich služby, které pro Slovan odvedli, a přejeme hodně štěstí v další kariéře,“ prohlásil na stránkách klubu sportovní ředitel Slovanu Zdeněk Koukal podle něhož další jednání probíhají.

Návrat mladíků a odchod Nguyena

V průběhu jara jsme prodloužili smlouvy s Janem Mikulou a Olivierem Vliegenem. S dalšími hráči, kterým po této sezoně končí smlouvy nebo hostování v našem klubu, se ještě vedou jednání, přičemž u hostujících hráčů samozřejmě záleží i na dohodě s jejich mateřskými kluby. Jednáme ale také o příchodu několika nových hráčů,“ doplnil Koukal, který se těší také na návrat některých mladíků.

iZdroj fotografie: Reuters

Loňský ročník strávili ve druholigových klubech Dominik Gembický, Lukáš Hasalík, Ondřej Lehoczki a Marek Bína, nyní by se někteří z nich měli zapojit do letní přípravy s prvním mužstvem. „Jejich hostování byla do konce sezony. Někteří z nich se vrátí do Liberce a zapojí se do letní přípravy s A-týmem, u jiných budeme jednat o dalším hostování,“ upřesnil s tím, že naopak definitivní je odchod reprezentačního brankáře Filipa Nguyena.

Kam zamíří Mara?

Ten strávil uplynulý ročník na Slovácku, kde se podílel na zisku historicky první trofeje „Slovácko na Filipa uplatnilo opci na přestup, která byla ve smlouvě o hostování. Stal se tak jejich hráčem a do Liberce se už nevrátí,“ oznámil Koukl. Naopak izraelský Beitar Jeruzalém neuplatnil opci na přestup záložníka Kamsa Mary a je tak otazníkem v jakém dresu bude v příští sezóně nastupovat. „Budeme řešit, v jakém klubu bude Kamso pokračovat na podzim,“ zakončil Koukal.

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články