Oslabené Slovácko? Kdepak, trenér Svědík má v kádru záložníka Sparty se zkušenostmi z reprezentace

Fotbalové Slovácko ani tři týdny před ligovým startem nelení a nadále vyztužuje kádr pro nový ročník. Nejnovějším přírůstkem do mužstva trenéra Martina Svědíka je zkušený záložník.

i Zdroj fotografie: 1. FC Slovácko
                   

213 ligových utkání, 20 branek a 35 asistencí. Touto vizitkou se může pyšnit osmadvacetiletý záložník Michal Trávník, za kterého pražská Sparta před třemi lety zaplatila bezmála 30 milionů korun. Rychlonohý středopolař se však na Letné neprosadil, a proto uplynulou sezónu strávil na hostování v turecké Kasımpaşe Istanbul. Nyní se vrací zpět do české nejvyšší soutěže, kde oblékne dres Slovácka.

Kluby v tuto chvíli pouze dolaďují poslední detaily formy působení. Odchovanec slováckého fotbalu se tak po sedmi letech vrátí do mateřského klubu. „Slovácko bylo jediné přímé a konkrétní,“ ocenil na stránkách klubu sám Trávník, který přiznává, že měl na stole také jiné varianty. „Byly ještě nějaké další možnosti, ale už jsem nechtěl na nic čekat. Zase bych čekal nějakých čtrnáct dní a kdo ví, jestli by to něco přišlo,“ pokračuje s tím, že návrat domů pro něj dával největší smysl.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Slovácko mi dávalo největší význam. Jsem rád, že jsem tady,“ doplňuje a jedním dechem dodává, že současné umístění klubu z Uherského Hradiště na fotbalové mapě je pro něj překvapením. „Asi bych kecal, kdybych řekl, že jsem to čekal. Postupem času to šlo nahoru, pak mě to napadlo. Slovácko mělo výbornou minulou sezónu, kdy zopakovalo čtvrtou příčku a nakonec si připsalo vítězství v poháru. Těším se, je to velká výzva i zodpovědnost,“ přiznává rodák z Mutěnic, který má jasný cíl.

Trávník: Chci Slovácko v pohárech

Chci, aby se Slovácko probojoval do pohárů. Vím, že když budeme makat, mít trošku štěstí na los, tak můžeme postoupit,“ burcuje Trávník, který již dostal od pražské Sparty svolení zapojit se do přípravy Slovácka. Pod trenérem Martinem Svědíkem tak absolvoval přípravné utkání proti slovenskému ViOnu Zlaté Moravce. S kapitánskou páskou na paži přispěl k vítězství 1:0.

Byla to taková nostalgie, na Širůchu jsem hrál asi po sedmi letech. Utkání jsme zvládli, ale máme na čem pracovat. Ztratili jsme docela dost balónů, zbytečně jsme se pak v tom horkém počasí nadřeli,“ zakončil na stránkách klubu Trávník, kterého již zanedlouho čeká utkání 3. předkola Evropské ligy.

Dokáže Trávník dostat Slovácko do Evropy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články