Slovácko ulovilo letitého hráče Sparty. Kdo další dorazí do Uherského Hradiště?

Fotbalové Slovácko chystá výrazné posílení mužstva. Kádr Martina Svědíka dosud posílil exsparťan, nyní se rýsují i přesuny dalších známých jmen.

i Zdroj fotografie: 1. FC Slovácko
                   

Pátá příčka tabulky, krize v nadstavbě a série pěti ztrát v řadě. Fotbalové Slovácko nezakončilo uplynulý ročník v pozitivním rozpoložení, vedení klubu proto chce pro příští ročník výrazně posilovat. V Uherském Hradišti bude nadále pokračovat trenér Martin Svědík, který před několika dny přivítal první oficiální novou posilu. Tou je brankář Milan Heča, který se do klubu vrací po pětiletém působení v pražské Spartě jako volný hráč.

Připadalo mi to, že se vracím jen po té čtrnáctidenní dovolené, a ne po pěti letech. Mám to tady strašně rád a těším se na lidi a na celé město,“ přiznal v rozhovoru na stránkách klubu. „V kabině se cítím, jako bych ani pět let pryč nebyl. Už když jsem odcházel do Sparty, tak jsme si říkali, že se třeba po pěti letech vrátím a přesně to tak vyšlo. Se Šumim (sportovním šéfem klubu Veliče Šumulikoskim pozn. red.) jsme byli v kontaktu již minulou sezonu v létě,“ uvedl.

Heča věří, že zkušenosti z pětiletého angažmá na Letné dokáže zpět v mateřském celku zúročit. „Sparta mi dala strašně moc zkušeností, úplně jiné vnímání fotbalu. Zažil jsem tam spoustu trenéru, každý byl jiný a od každého jsem si něco vzal a myslím si, že po fotbalové stránce mě to strašně posunulo,“ zakončil dvaatřicetiletý brankář. Ten by však neměl být jedinou výraznou posilou, která již dříve v klubu působila.

Svědík chce návrat Cicilii

Slovácko se totiž zajímá o služby osmadvacetiletého útočníka Rigina Cicilii, který klub opustil loni v létě. Sám reprezentant Curacaa, který aktuálně působí v nizozemském Heracles Almelo, by údajně měl o návrat do Česka stál. „Je to možné. Ozval se nám jeho agent, že by měl zájem. Pracujeme na tom,“ prohlásil sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski pro iDnes.cz. Trenér Slovácka Martin Svědík zároveň přiznal, že by o jeho návrat stál.

iZdroj fotografie: 1. FC Slovácko

Regi tady byl dvě sezony a skončili jsme čtvrtí. Útočná fáze s ním nebyla špatná. Ať už vstupoval do hry jako náhradník, nebo jako hráč základní sestavy. V něčem byl nadstandardní. Kdyby chtěl, mohl být ještě lepší,“ zdůraznil pro iDnes.cz osmačtyřicetiletý stratég. Svědík zdůraznil, že uherskohradišťský celek by měla v létě posílit hned dvojice útočníků. Přál by si jak rychlostní typ střelce, tak silového kanonýra.

Chceme až šest nových hráčů, přiznal

Kádr však podle něj potřebuje výrazněji okysličit. „Chtělo by to minimálně pět šest nových hráčů. Pokud máme být silnější, příchody jsou nezbytné, hlavně do ofenzivy,“ uvedl. Konkrétní hráče ale nejmenoval. Jasno o dalších posilách by mělo být během několika následujících dní. Nový ročník nejvyšší soutěže totiž startuje přesně za měsíc.

Bude Slovácko i v nadcházející sezóně bojovat o poháry?

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články