Slovácko nadále posiluje. Do Uherského Hradiště míří zkušený brankář

i zdroj fotografie: Reuters
                   

Čtvrtou posilu hlásí čtvrtý tým loňského ročníku z Uherského Hradiště. Mužstvo kouče Martina Svědíka měsíc před kvalifikačními boji o Evropskou konferenční ligu posílí brankář Filip Nguyen.

Filip už během jara naznačoval, že by chtěl chytat pravidelně. Loučili jsme se po konci ročníku s tím, že jsem věděl o řešení nabídek. Počítal jsem s tím, že u nás bude pokračovat dál, pokud ho nezaujme jiné angažmá,“ prohlásil pro klubový web na adresu osmadvacetiletého brankáře, který v posledních měsících působil jako dvojka, trenér libereckého Slovanu Pavel Hoftych.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Odchází na Slovácko, kde si ho realizační tým bere i z důvodu zkušeností s Evropskou ligou, moc hráčů na Slovácku tu zkušenost nemá. Filip ji má dost čerstvou, bude chtít zkušenosti využít. Bavili jsme se spolu o tom, že jsem také na Slovácku působil a vím, že se tam dělá fotbal dobře včetně příznivého klimatu místních lidí. Vždy se tam dobře pracovalo, pro Filipa to může být nová zkušenost,“ uvedl Hoftych pro fcslovanliberec.cz.

Nguyen v loňské sezóně zasáhnul do 25 utkání a pomohl Slovanu i ke kvalifikaci do Evropské ligy. Po únorovém zranění však v brance Severočechů zářil Milan Knobloch a člen širší reprezentační nominace tak zasáhnul jen do pohárových utkání. „Doufal jsem v loučení za jiných okolností, což se bohužel nepovedlo, ale díky Liberci jsem si zachytal ligu, Evropskou ligu a dostal jsem se i do reprezentace,“ vzpomíná Nguyen.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

„Budu vzpomínat rád na kluky, navíc jsem navázal spoustu kamarádských vztahů nejen s hráči, ale i všemi zaměstnanci klubu. Chtěl bych poděkovat fanouškům, protože jsem od nich cítil obrovskou podporu, i když jsem nechytal. Ještě jednou velký dík a uvidíme se v budoucnu,“ doplňuje pro klubový web brankář vietnamského původu, jež odchází na roční hostování s opcí.

Pro Slovácko tak jde již o čtvrtou posilu. Do Uherského Hradiště během minulého týdne zamířila dvojice hráčů Baníku Ostrava, kteří již dříve pod trenérem Svědíkem nastupovali Daniel Holzer a Ondřej Šašinka. Již dříve mužstvo posílil i nizozemský střední obránce Justen Kranthove, který je odchovancem anglického Leicesteru City.

zdroj: fcslovanliberec.cz, transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články