Slováci na EURU v problémech. Testy odhalily koronavirus v kádru i realizačním týmu

                   

Slovenská fotbalová reprezentace musí řešit před dnešním klání proti Švédsku neočekávané problémy. V kádru trenéra Štafana Tarkoviče se totiž objevily dva pozitivní případy koronaviru.

Včerejší testování zachytilo dva pozitivně testované. Jedná se o jednoho člena realizačního týmu a o jednoho hráče. Oba šli automaticky do izolace a karantény. Začali jsme spolupracovat s ruským Ministerstvem zdravotnictví. Plus jsme se začali řídit manuálem UEFA,“ prohlásil na tiskové konferenci Tarkovič, pod jehož vedením Slováci v úvodním zápase své základní skupiny porazili Polsko.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Učinili jsme všechny kroky, abychom zamezili dalšímu šíření viru. Je mi to velmi líto, že se jeden náš hráč nebude moci kvůli covidu zúčastnit dalších zápasů. Situaci stále vyhodnocujeme a v nejbližší době přijmeme další opatření, co a jak budeme dělat dál. Asi nebude problém zjistit si o koho jde, je to Denis Vavro,“ prohlásil na adresu obránce španělské Huescy, pro kterého šampionát skončil.

„Takové věci se prostě stávají a žijeme v takové době. Od viru se můžeme izolovat jen velmi těžko. Protestované bylo i širší okolí, tedy celá logistika a lidé, kteří se o nás starají. Bylo zachyceno více lidí, dokonce i řidič, který nás vozil v autobusu, takže je velmi těžké se skutečně izolovat. Je mi velmi líto, že na to doplatí hráč, který má kariéru před sebou a těšil se na turnaj,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Bavil jsem se s ním, nemá žádné příznaky ani problémy zdravotního charakteru. Věřím, že se z toho dostane co nejdříve,“ prohlásil na adresu pětadvacetiletého obránce, který proti Polsku zůstal pouze na lavičce náhradníků. Slováky čekají ve skupině E po vítězství nad Polskem ještě dva souboje. Nejprve dnes od 15:00 přivítají v ruském Petrohradě Švédsko, které udolalo bezbrankovou remízu proti Španělů.

Ve středu pak svěřence Štefana Tarkoviče čeká duel právě proti Španělsku.

zdroj: sport.aktuality.sk, transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Na český trh míří další čínský gigant. Majitel Volva nabízí bezkonkurenční cenu, nízkou spotřebu a bohatou výbavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování