Slováci na EURU v problémech. Testy odhalily koronavirus v kádru i realizačním týmu

                   

Slovenská fotbalová reprezentace musí řešit před dnešním klání proti Švédsku neočekávané problémy. V kádru trenéra Štafana Tarkoviče se totiž objevily dva pozitivní případy koronaviru.
Včerejší testování zachytilo dva pozitivně testované. Jedná se o jednoho člena realizačního týmu a o jednoho hráče. Oba šli automaticky do izolace a karantény. Začali jsme spolupracovat s ruským Ministerstvem zdravotnictví. Plus jsme se začali řídit manuálem UEFA,“ prohlásil na tiskové konferenci Tarkovič, pod jehož vedením Slováci v úvodním zápase své základní skupiny porazili Polsko.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Učinili jsme všechny kroky, abychom zamezili dalšímu šíření viru. Je mi to velmi líto, že se jeden náš hráč nebude moci kvůli covidu zúčastnit dalších zápasů. Situaci stále vyhodnocujeme a v nejbližší době přijmeme další opatření, co a jak budeme dělat dál. Asi nebude problém zjistit si o koho jde, je to Denis Vavro,“ prohlásil na adresu obránce španělské Huescy, pro kterého šampionát skončil.

„Takové věci se prostě stávají a žijeme v takové době. Od viru se můžeme izolovat jen velmi těžko. Protestované bylo i širší okolí, tedy celá logistika a lidé, kteří se o nás starají. Bylo zachyceno více lidí, dokonce i řidič, který nás vozil v autobusu, takže je velmi těžké se skutečně izolovat. Je mi velmi líto, že na to doplatí hráč, který má kariéru před sebou a těšil se na turnaj,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Bavil jsem se s ním, nemá žádné příznaky ani problémy zdravotního charakteru. Věřím, že se z toho dostane co nejdříve,“ prohlásil na adresu pětadvacetiletého obránce, který proti Polsku zůstal pouze na lavičce náhradníků. Slováky čekají ve skupině E po vítězství nad Polskem ještě dva souboje. Nejprve dnes od 15:00 přivítají v ruském Petrohradě Švédsko, které udolalo bezbrankovou remízu proti Španělů.

Ve středu pak svěřence Štefana Tarkoviče čeká duel právě proti Španělsku.

zdroj: sport.aktuality.sk, transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 272 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Česká pošta začala používat elektrická auta pro rozvoz dopisů a balíčků. Výběr je ovšem poněkud bizarní
ArmádníZpravodaj.cz
Temná stránka armádní historie. Američané po vylodění v Normandii páchali brutální krutosti. Nejsou to takový svatoušci, jak je prezentováno
Události247.cz
Kam se odebrat při případném kolapsu civilizace? Studie jasně ukázala na jednu zemi
VědaŽivě.cz
Jaká byla šance, že jste se narodili právě vy a čemu můžete děkovat za váš život?