Slávistický útočník Peter Olayinka se dostal do konfliktu s policií

Foto: premiumtimesng.com

Nigerijský útočník Peter Olayinka působí v kádru pražské Slavie od roku 2018. Začátek měl sice poměrně vlažný, nicméně v poslední době se zabydlel v základní sestavě a svým výkonem na horké půdě Barcelony na sebe upoutal pozornost celého světa. Sláva má ale i temnou stránku. Na povrch totiž vyplavalo, že měl Olayinka před několika měsíci konflikt s policií, když navštívit rodnou Nigérii. Co se vlastně stalo? Fotbalista musel čelit vulgárním urážkám a cejchu zločince, ačkoli byl v celé kauze vlastně úplně nevinně.

Olayinka se stal internetovou hvězdou a za to se platí

Zápas mezi Barcelonou a Slavií Praha se bezpochyby zapsal do historie českého fotbalu. Klub nacházející se v srdci Evropy vzdoroval svému mnohem slavnějšímu konkurentovi s grácií sobě vlastní a i když nakonec bral pouze remízu, podle mnohých si zasloužil odejít ze hřiště vítězně.

Kdo se pod tímto obrovským úspěchem podepsal? Samozřejmě, že zejména trenér Jindřich Trpišovský a pak kompletní sestava Sešívaných, která skvěle funguje jako celek. Vyčnívaly však také individuality. Nejvíce upoutal brankář Ondřej Kolář, jenž likvidoval jednu vyloženou šanci za druhou. Hned po něm si o pozornost řekl útočník Peter Olayinka, který obraně Katalánců několikrát nepříjemně zatopil.

Právě africký kanonýr se stal ze dne na den hvězdou sociálních sítí, díky čemuž na povrch vyplavala informace, o které neměl dosud nikdo ani zdání. Paul Okoye, jenž zásobuje své instagramové fanoušky uměleckými videi, poznal v Olayinkovi člověka, který se dostal do křížku s nigerijskou policí.

Peter Olayinka byl policisty považován za podvodníka

Okoye si od samého počátku říkal, že mu je fotbalista oděný do červenobílého dresu nějak povědomý. Při troše přemýšlení na důvod nakonec přišel. Stalo se to několik měsíců zpátky. Okoye tehdy projížděl nigerijským městem Lekki, přičemž si všiml, jak si tamní policie podává mladého kluka s dredy. Incident popsal následovně:

„Obtěžovali ho a různě mu nadávali – kriminálníku, podvodníku a tak podobně. Samozřejmě jsem je okamžitě okřikl, ať přestanou tvrdit, že je kriminálník. Vždyť toho člověka vůbec neznali a jen se snažili najít důvod, proč mu dělat nepříjemnosti. On na to, že podvodník opravdu není, že je fotbalista hrající v České republice. Policista na to odpověděl, že to říkají všichni podvodníci, že jsou fotbalisté, nebo muzikanti. Toho samého mladého chlápka jsem uviděl hrát za Slavii proti Barceloně.“

Proč policisté považovali Olayinku za podvodníka? Zřejmě se vyskytl nějaký problém s doklady k vozidlu, kterým se ulicemi Lekki proháněl v rámci povolené rychlosti. Hodlali je dokonce odvléct na policejní stanici, jenže proti tomu zakročil právě Paul Okoye, který celý incident zaznamenal na kameru. To se strážcům „pořádku“ evidentně nelíbilo a proto z místa raději ujeli.

Foto: premiumtimesng.com