Slavii se rozpadá tvrdé jádro, po Afričanech odchází i Zmrhal!

i Foto: slavia.cz
                   

Fortuna liga už je v plném proudu a jak to vypadá, mistrovskou Slavii potkává jeden problém za druhým! Není to tak dávno, co ambiciózní český celek opustilo duo afrických stoperů Michael Ngadeu se Simonem Delim. Nyní na povrch vyplavalo, že na odchodu je podle všeho další výrazná postava Sešívaných Jaromír Zmrhal. Toho podle všeho láká italská Brescia Calcio, kam by záložník rád přestoupil a vyzkoušel si tak své první zahraniční angažmá. Odchovanec Pražanů má navíc i posvěcení klubu, včetně šéfa Jaroslava Tvrdíka. Bude v nejbližších dnech tento transfer dotažen do konce? Slavia by se díky tomu mohla ocitnou v problémech!

Loňský vydařený ročník už má své oběti!

Slavia byla na letním přestupovém trhu poměrně aktivní, daleko více hráčů její řady ovšem opustilo. Jako první se rozloučil slovenský reprezentační záložník Miroslav Stoch, který zamířil do Řecka. V posledním měsíci se z Prahy do belgických Brugg stěhoval Simon Deli, což provázelo dojemné loučení s fanoušky i vedením klubu. Michael Ngadeu odešel tak trošku ve zlém, nicméně je momentálně také účastníkem belgické Jupiter League, posílil totiž Gent. Afričanům vstup do nového působiště vyšel, oba dva se blýskli skvělými výkony.

Nyní je podle všeho na odchodu také Jaromír Zmrhal, jenž byl dosud jedním ze tří kovaných odchovanců Slavie v současném kádru. Dalším je mimo jiné také Tomáš Souček, jehož se naštěstí podařilo v klubu udržet.

Přestup je podle všeho na spadnutí

Bývalý skvělý fotbalista a současný manažer Jaromíra Zmrhala Karol Kisel potvrdil, že jednání mezi Slavií a Brescií skutečně probíhají a vše je na dobré cestě. Hrát Serii A, která patří mezi nejprestižnější fotbalové ligy na světě, je skutečně velká výzva, jíž se hráč Zmrhalovo kvalit jistě zhostí s grácií. Přestup navíc posvětil také Jaroslav Tvrdík, který na svém twitterovém účtu fanouškům sdělil:

„Jaromír Zmrhal má na přestup morální právo. V minulosti na přání klubu zůstal a odmítl dvě zahraniční angažmá. Současně s jeho přestupem souhlasí trenéři a doporučuje ho sportovní ředitel. Slavia má dnes na drtivou většinu pozic řadu srovnatelných alternativ. Hodně štěstí, princi.“

Skutečně je na tom Slavia tak dobře?

Slova Jaroslava Tvrdíka pro příznivce Slavie znějí opravdu konejšivě. Zakládají se však na pravdě? Sešívaní mají vskutku široký kádr, to jim samozřejmě nikdo nebere. Jenže kdykoli odejde větší procento hráčů ze základní sestavy, nastává problém. Zmrhal, Deli a Ngadeu sehráli na svých postech opravdu klíčové role a Miroslav Stoch na lavičce náhradníků také patřil k významným žolíkům.

Samozřejmě je zatím brzy hodnotit, zda-li bude na českém úřadujícím mistrovi znát tato citelná ztráta. Nicméně to příliš dobré vyhlídky do blížících se důležitých zápasů nepřináší. Tým bude totiž bojovat na několika frontách – Fortuna liga, český pohár a také veledůležité evropské poháry. Podaří se takhle rychle zapracovat nové členy do základní sestavy? Budeme se muset nechat překvapit, co trenér Trpišovský nakonec vymyslí!

Foto: slavia.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články