Slavie? Když přišla nabídka, štípl jsem se, jestli je to pravda, říká nová posila sešívaných Stejskal

(twitter.com/slaviaofficial)

Pražská Slavie hlásí neočekávanou změnu mezi třemi tyčemi. Ondřeje Koláře a Přemysla Kováře doplní třiadvacetiletý brankář Mladé Boleslavi Jan Stejskal. Ten kývnul na půlroční hostování v Edenu s možností opce. Opačným směřem pak do města automobilů zamíří na hostování bez opce devatenáctiletý talent sešívaných Jakub Markovič. 

Mládežnický reprezentant Markovič, který se objevil i na minulém reprezentačním srazu A-mužstva, by měl v Mladé Boleslavi sbírat zejména zkušenosti. „Rozhodli jsme se pro tento krok kvůli tomu, aby nadějný Jakub Markovič měl větší šanci poprat se o ligové herní vytížení. V áčku má jasnou pozici Ondřej Kolář a Marky přichází do věku, kdy by měl získávat herní praxi. Věříme, že v Mladé Boleslavi o ni úspěšně zabojuje a že ho hostování posune,“ vysvětloval pro klubový web sportovní ředitel Jiří Bílek.

Mladá Boleslav tak reaguje na neúspěšný start do nového ročníku. Jednadvacetiletý golman Petr Mikulec i přes solidní výkony inkasoval během dvou utkání se Zlínem a Bohemians 1905 celkem sedmkrát. Svěřence kouče Josefa Webera, kteří před reprezentační pauzou zaujali poslední místo, by tak mohl okysličit i příchod mladého Markoviče z kádru mistra.

Stejskal? Uvidíme v zimě

Příchod Jana Stejskala, který v mladoboleslavském dresu odchytal čtrnáct utkání, komentoval trenér brankářů Štěpán Kolář. „Na Honzu Stejskala jsme měli dlouhodobé reference, už ho nějakou dobu sledujeme společně s jedním dalším gólmanem. V budoucnu budeme muset brankářskou situaci řešit,“ pokračuje. „Uvidíme, jak se povede Markymu hostování, jak bude vypadat Honza u nás. V zimě si pak situaci vyhodnotíme,“ dodává Kolář.

Třiadvacetiletý golman prozradil, že nabídka Slavie byla neodmítnutelná. „Popravdě první, co jsem si řekl, bylo takové „wow“. Štípl jsem se, jestli je to pravda. Musím ale říci, že Slavia se neodmítá, je to největší klub v Česku, navíc hraje výborně v Evropě, takže se jedná o velkoklub. Moc jsem se proto nerozmýšlel, a když tady taková šance byla, tak jsem ji rád využil,“ uvedl pro slavia.cz.

Jasnou jedničkou sešívaných je Ondřej Kolář, o toho se však zajímá čím dál větší množství zahraničních klubů. Stejskal by tak mohl být po případném přestupu kvalitní náhradou. „Tak tady samozřejmě chytá Koli, který je gólman číslo jedna. Já si sem jdu zvyknout na styl, který trenéři chtějí hrát, proto je to půlroční hostování s opcí. Uvidí se, jestli se budu líbit a časem třeba Koliho nahradím,“ dodává Stejskal.